Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Su Deposu Dezenfekte İstanbul

Su Deposu Dezenfekte İstanbul

Su Deposu Dezenfekte İstanbul

Su deposu temizliği ile, su deposu dezenfektesi maalesef ki toplum aynı hizmet gibi görünmektedir. Aslında su deposu temizliği ile su deposu dezenfektesi birbirinden bağımsız fakat beraber ilerleyen süreçler bütünüdür.

Tekdez Kurumsal olarak, İstanbul ilimizin “ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU” ilçelerinde Su deposu dezenfekte İstanbul hizmeti vermekteyiz.

Su deposu temizliği hizmetinde depodaki bulunmaması gereken çamur, balçık ve kirlilik depo dışarısına tahliye edilir. Su deposu temizliği işlemlerinde biyolojik bir uygulama yapılmaz.

Su deposu dezenfekte hizmetinde ise, temizlenmiş depodaki biyolojik kirlilik yok edilir. Bu biyolojik kirliliği oluşturan bakteriler genellikle koliform, ekoli ve enterekok’dur.

Belirtildiği gibi su deposu dezenfektesi ve su deposu temizliği birbirinden bağımsız, fakat beraber yürütülen işlemler bütünüdür. Su deposu temizliği yapıldıktan sonra mutlaka dezenfeksiyon işlemi de uygulanmalıdır. Süreç bu şekilde yürütülmediğinde verilen hizmetin bir değeri bulunmaz.

Toplum arasında yanlış bilinen ya da uygulanmaya çalışılan bir işlemde su deposunun klor dökülüp temizlenebileceği düşüncesidir. Öncelikle klor asla kirli depoya uygulanmaz. Böyle yapıldığında yok edilmesi gereken bakteriler, yanlış uygulama sonucu çoğalır. Klor temiz su deposuna uygulanır. Ayrıca klor asla elle tahmini atılmamalıdır. Su deposunun tonajına göre klor dozaj pompalama sistemleri kurulmalı ve otomatik klorlamaya geçilmelidir.

Tekdez Kurumsal; Su deposu dezenfekte İstanbul genelinde uzman kadrosuyla profesyonel hizmet vermektedir. Tekdez Kurumsal personellerimizin herhangi eksik belge ya da sertifikası bulunmamaktadır. Talep edeceğiniz su deposu temizliği ve su deposu dezenfeksiyonu işlemlerinden önce firmamızdan kalite ve yetki belgelerini rahatlıkla sorgulayabilirsiniz.

Su deposu temizliği uygulamasında belirttiğimiz gibi depodaki kirlilik izole edilir. Bu işlemlerde dalgıç pompa, fırça, su kompresörü gibi edevatlar kullanılmaktadır.

Su deposu dezenfeksiyonu işlemi deponun türü ve kullanılan suyun niteliğine göre farklı dezenfektan maddeler ile yapılabilmektedir. Bunların başında ozon gelmektedir. Su deposu dezenfeksiyonu hizmetinde saf ve nötralize edilmiş ozon kullanılır. Ozon doğal dezenfektan olduğu için geride kimyasal atık bırakmaz ve %100 sanitasyon sağlar.

Bir diğer su deposu dezenfeksiyon metodu ise hidrojen peroksitle yapılandır. Hidrojen peroksit kimyasal gruba dahildir. Bu sebeple dezenfeksiyon işlemi sonrası durulama ve yıkama uygulaması büyük titizlikle yapılmalıdır.

Su deposu temizliği ve su deposu dezenfektesi işlemi belirli genelgelere uygun yapılıp, takip edilmektedir. Su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu işlemlerinin takibi, Sağlık Bakanlığının 2007-67 genelgesinde belirtildiği gibi uzun süreli su kesintilerinde 3 ayda bir, olağan dönemlerde 6 ayda bir kuralına göre ilerlemektedir.

Firmamızdan talep ettiğiniz su deposu temizliği işlemi sonrası takip, CRM sisteminde yapılmaktadır. 6 aylık süre dolmadan tarafınıza öncelikle bir hatırlatma mesajı gelir ve sonrasında randevu oluşturmak için temsilciniz sesli arama yapar. Sizin ve firmamızın en uygun olduğu gün saate planlama gerçekleştirilir.

250 Lt, 500 Lt, 1 m³, 5 m³, 10 m³, 15 m³, 20 m³, 30 m³ —–10.000 m³ ve üzeri her su deposuna profesyonel metotlarla su deposu temizliği hizmeti verebilmekteyiz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu hizmetinden önce aşağıda belirtilen detayları temsilcinize bildirmeniz gerekmektedir. Bu detaylar doğrultusunda en iyi ve doğru temizlik metodu uygulanacaktır.

  1. Su deposunun en son ne zaman profesyonel olarak temizlendiği,
  2. Su deposunun niteliği,
  3. Su deposunun m³ ’ü yani tonajı,
  4. Su deposun da kullanılan suyun niteliği.

Belirlediğimiz bu nitelikler sayesinde su deponuz en güncek ve teknolojik sistemlerle temizlenip, dezenfekte edilebilmektedir.

Örneğin yağmur suyu deposunda kullanılan dezenfeksiyon uygulaması ile, içme suyu deposunda kullanılan dezenfekte uygulaması aynı değildir. Başka bir örnekle 250 Lt plastik su deposunda kullanılan su jetle, 100 m³ su deposunda kullanılan kompresör aynı değildir.

Belirttiğimiz tüm bu nedenlerle su deposu temizliği talebinizden önce temsilcinize bu detayları belirtmeniz önemlidir. Bu detaylara göre en uygun ve sonuç vadeden dezenfeksiyon çalışması yapılabilmektedir.

Tekdez Kurumsal firmamızdan profesyonel metotlarla Su deposu dezenfekte İstanbul hizmeti talep edebilir yada su deposu dezenfeksiyonu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.