Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Böcek ve Haşere İlaçlama

Evimizde, iş yerimizde kısaca yaşam alanımızda bizlerle birlikte birçok haşere ve böcek türleri de yaşayabilmektedir. Bunlardan en çok şikayet edilenleri fare, hamam böceği ve tahta kurusudur.

Belirttiğimiz haşere türlerinin dışında akrep, gümüşçün, karınca, pire, kene gibi canlılarda yaşam alanımıza dahil olabilir ve sağlık açısından bizleri risk altında bırakabilir.

Yaşam alanlarımıza istenilmeden dahil olan bu böcek, haşere türleri taşıdıkları bakteri ve mikropları yayarak çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlarlar.

Böcek ve haşerelerle mücadelede erken önlem alınmadığı taktirde, sürekli çoğalma gözlemlenir.

Böcek ve haşerelerle mücadele etmenin ilk yolu gözlemlenen canlının ne olduğunun anlaşılması ve buna uygun profesyonel Böcek ilaçlama hizmeti almaktır.

Her haşerenin ayrı bir mücadele yöntemi ve haşere ilaçlama metodu bulunmaktadır. Doğru türe, doğru zamanda, etkili ilaçlarla yapılacak böcek ilaçlama hizmeti %100’ e varan başarı sağlamaktadır.

Tekdez Kurumsal; Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, İl Sağlık ve Halk Sağlığı müdürlüklerince yetkilendirilmiş, izin belgelerine sahip kuruluştur. Firmamızın biyosidal uygulama izin belgesi dahil, tüm yetki ve kalite sertifikaları eksiksizdir.

Sürünen, uçan ve yürüyen birçok haşere böcek türü bulunmaktadır. Bu haşere gurupları kendi içlerinde hızla üreme gerçekleştiren, larva bırakarak çoğalan, üreme alanları toprak altı olan, mevsimsel şartlara yüksek dirençli, ısıya dayanıklı, radyasyonda hayatlarını idam ettirebilen, zehirli ve  zehirsiz, mevsimsel ortaya çıkanlar olarak gruplanabilir.

Profesyonel olarak mücadele edilen haşere ve kemirgen türleri

Akrep ilaçlama ve kontrol
Hamam böceği ilaçlama (Alman ve Amerikan hamam böcekleri)
Karafatma ilaçlama ve kontrol
Gümüşçün ilaçlama ve kontrol
Kene ilaçlama ve kontrol
Tahta kurusu ilaçlama ve kontrol
Pire ilaçlama ve kontrol
Kulağa kaçan ilaçlama ve kontrol
Kara sinek ve sivri sinek ilaçlama ve kontrol
Örümcek ilaçlama ve kontrol
Çıyan ilaçlama ve kontrol
Karınca ilaçlama ve kontrol
Ağaç kurdu ilaçlama ve kontrol
Tahta kurdu ilaçlama ve kontrol
Salyangoz ilaçlama ve kontrol
Kalorifer böceği ilaçlama ve kontrol
Halı böceği ilaçlama ve kontrol
Kırkayak ilaçlama ve kontrol

 

Fındık faresi, tarla faresi ve lağım faresi ilaçlama hizmeti de kemirgen ilaçlama grubunda değerlendirilmektedir.

Belirttiğimiz gibi her haşere ve böcek türlerinin ayrı bir ilaçlama metodu bulunmaktadır. Örneğin hamam böceklerine 2 kez ilaçlama gereklidir. İlk ilaçlama hizmeti ana böceğe uygulanır. İlaçlanan böcek kısa süre sonra öleceği için larvalarını bırakır yani çoğalır. İkinci ilaçlama ise larvalara yönelik yapılır. İki ilaçlama arası ortalama 21 gün olarak belirlenmektedir.

Bazı haşere grupları ise ilaçlamalarda kullanılan zirai kimyasallara bağışıklık kazanmıştır. Bunun sebebi sürekli aynı ilacın kullanılmasıdır. Bu bağışıklığı kırmak için örneğin 21 gün arayla uygulanan iki ilaçlama hizmetinde, ayrı ayrı kimyasal ürünlerin kullanılması gereklidir.

Belirttiğimiz tüm nedenlerle böcek ilaçlama hizmeti; profesyonel, işinin ehli ve yetki belgesine sahip kuruluşlarca yapılmalıdır.

Böcek ilaçlama yapan firmalar içerisinden, en iyi böcek ilaçlama şirketi konumuzu 2014 yılından bu zamana kadar korumaktayız.

 

Haşere ve kemirgenlerin yaydıkları başlıca hastalıklar

Böcek, kemirgenler taşıdıkları hastalık yapıcı bakteri ve mikroorganizmaları rahatlıkla yaşam alanlarımıza bulaştırabilmektedirler. Bu bulaşma direk temasla, yuvalama alanlarından, gezinirken bıraktıkları parazitlerle olabilmektedir.

  1. Dizanteri
  2. Mantar
  3. Kırım Kongo kanamalı
  4. Hepatit
  5. Veba
  6. Tifüs
  7. Parazitler

Akrep ilaçlama; akrepler eklem bacaklı bir türdür. Uzun gövdesi ve kuyruğu bulunur. Kuyruğunun ucunda iğnesi vardır. Kuyruk ucundaki bu iğne ile akrepler zehirlerini kurbanlarına enjekte ederler. Çok saldırgan bir türdür. Örümcek, kırkayak, kertenkele hatta kendi türlerine bile saldırarak yiyebilirler. Yaşam alanlarımızı istila edebilir ve huzursuzluk yaratabilirler. Akreple mücadele de mutlaka Tekdez Kurumsal müşteri temsilcinizden ilaçlama hizmeti talep ediniz.

 

Hamam böceği ilaçlama; hamam böcekleri nemli alanlarda, teraslarda, ahşap eşya içlerinde, mutfak dolaplarında, rögar hatlarında, tuvaletlerde, pencere doğrama aralıklarında rahatlıkla yaşayıp, üreyebilmektedirler. Kirli alanlarda yaşadıkları için birçok hastalık yapıcı parazit ve bakteriyi de çevrelerine bulaştırırlar. Üç çeşit hamam böceği türü bulunur. Bunlar alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği ve şark oryantal hamam böceğidir. Hamam böceğiyle mücadele son derece zor ve spesifik işlemler gerektirir. Tek bir ilaçlama hamam böceği istilasını kırmaya yetmez. Mutlaka 21 gün sonra ikinci ilaçlama yapılması gerekir. Bunun dışında yuvalama alanlarına yakın yerlerde jel metodu da kullanılır. Jel ilaçlama komple yok olmalarına olanak sağlar.

Karınca ilaçlama; Karıncayla mücadele çok zordur. Belirli metot ve yöntemlerin dışına çıkılmasında olumsuz sonuçlar alınabilir. Karıncayla mücadele de konut sakinlerinin de uygulaması gerekenler bulunur. Ortamın temiz tutulması, ortalığa gıda dökülmemesi, şekerli ürünlerin açık kaplarda muhafaza edilmemesi bunlardan bazılarıdır. Karınca ilaçlama hizmetimiz için lütfen iletişime geçiniz.

Bit ilaçlama; Kanatsız canlılardır. Buna rağmen çok iyi sıçrayabilirler. Saç biti, kuş biti, vücut biti gibi birçok türü bulunmaktadır. Bit ilaçlaması sonrası bulaşan insanın kendini çok iyi dezenfekte etmesi gerekmektedir. Bit ilaçlama taleplerini için lütfen iletişim sağlayınız.

Kene ilaçlama; Keneler genellikle küçük yapıdadırlar. Kanla beslenirler ve parazit yayabilirler. Keneler ağaçlık ve yeşil alanlarda yuvalanırlar. Bilindiği gibi kene ısırıkları tehlikeli ve ölümcül olabilmektedir. Kırım Kongo kanamalı ateş belirtisi olan hastalığıdır.

Kene ısırığında kesinlikle müdahale edilmeden en yakın sağlık kurumuna başvurulmalıdır. Kene ilaçlamaya dayanıklı canlılardır. Bu sebeple kene ilaçlama aynı hamam böceği ilaçlama gibi 21 gün arayla iki defa yapılmalı ve her ilaçlamada farklı kimyasal ürün grubu kullanılmalıdır. Kene ilaçlama talepleriniz için ya da konuyla ilgili bilgi almak için lütfen müşteri temsilcinizle iletişim sağlayınız.

Kırkayak ilaçlama; Kırkayakların ortalama uzunlukları 3cm’dir. Tüm dünyada görülen türlerinin dışında yurdumuzda kahverengi tonunda kırkayaklar mevcuttur. Kırkayaklar genellikle nemli alanları mesken tutarlar.

Kırlar ve bahçeler toplu yaşam alanlarıdır. Kırkayaklar vejeteryandır. Kuru yaprak ve ağaç parçaları ile beslenirler. Çok sinsi ve gizli yerleşip çoğalırlar. Görünmüyorlarsa varlığından haberdar olmamız çok güçtür. Bu sebeple kırkayak ilaçlama zor ve takip edilmesi gereken bir süreçtir. Uzman ekibimizden kırkayak ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz.

Pire ilaçlama; Pireler kanatsız böceklerdir. Çok keskin dişleri bulunur, bu sebeple pire ısırığı deyimi halk arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Isırdıkları yerlerde kaşıntı ve kızarıklıklar belirir. Pire tespit edilen bölgede ilk yapılması gereken genel bir temizlik işlemidir. Temizlik sonrası pire ilaçlama yapılmalı ve 1 hafta sonra tekrar genel temizlik uygulanmalıdır. Pire ilaçlama talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

Fare ilaçlama; Fareler birçok bakteri ve mikrobu üzerlerinde taşırlar. Dolaştıkları her alana bu hastalık yapıcı bakteri ve parazitleri bulaştırırlar. Bu sebeple fare gibi kemirgenlerle mücadele zor ve meşakkatli bir süreçtir. Fareler çok çabuk ürerler. Bu sebeple fareyle mücadele uzun soluklu bir işlemler bütünüdür.

Fareyle mücadelede ilaçlama ve istasyon teknikleri kullanılır. Önce genel olarak ilaçlama yapılır sonra fare istasyonları kurularak içlerine zehir bırakılır. Dikkat edilmesi gereken konu fare istasyonundaki zehirlere kesinlikle çıplak elle dokunulmamalıdır.

Fareler çok zeki hayvanlardır. İnsan kokusu sinen hiçbir yiyeceğe yaklaşmazlar. İstasyonlardaki zehirli yem belirli periyotlarla değiştirilmelidir. Genel ilaçlama senede 2 kez, istasyonlar ise fare tespit edilen alandan asla kaldırılmamalıdır.

Böcek ve haşere ilaçlama hizmetleri genel olarak Nisan ayında başlar. Bu ayda uygulanan hizmetler, diğer aylara göre daha verimli sonuçlar doğurur. Böcek ilaçlama fiyatları, uygulanacak alan ve haşere grubuna göre değişiklik gösterir. Bu hususta temsilcinizden detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Böcek ilaçlama hizmeti talep etmeden önce, görülen canlının doğru tespit edilip müşteri temsilcinize raporlamanız gereklidir. Her haşere ve böceğe ayrı mücadele yöntemi bulunur. Doğru haşereye doğru ilaçlama %100 sonuçlar verir.

Tekdez Kurumsal, haşere ilaçlama firmaları içerisinde sektörünün lider ve öncü kuruluşudur.

Sağlık Bakanlığı dahil tüm yetki ve kalite sertifikaları eksiksiz olan kuruluşumuzdan, böcek ilaçlama yada kemirgenlerle mücadele hizmetlerinde profesyonel destek alabilirsiniz.

Ayrıcalıklı mücadele hizmetlerimiz için, 02125540555 Tekdez Kurumsal hattımızdan randevu talep edebilirsiniz.