Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Otomatik Kepenk Temizliği

Otomatik kepenkler; konutlarımızda, iş yerlerimizde, güvenlik sistemlerimizde kullandığımız, açılış kapanış yönünden kolaylık sağlayan kapanma güvenlik duvarlarıdır.

Motor, galvaniz çelik gövde, ray ve uzaktan kumanda tertibatlarından meydana gelir. Günümüz teknolojisinde birçok kurum ve konut otomatik kepen veya otomatik panjur sistemine geçmektedir. Otomatik kepenkler %99 dış mekana kurulum gerçekleştirilir. Ev içi kurulumlarda seyrek de olsa rastlanılmaktadır. Dış dünya ile araya güvenlik duvarı ören ve kapı muhafazası gören sistemlere otomatik kepenk, pencere ya da teras kapatmalarda kullanılan sisteme ise otomatik panjur denmektedir.

Otomatik kepenk sistemleri galvaniz çelik ve alüminyum olarak ikiye ayrılmaktadır. Uzaktan kumandayla çalışan bu sistemler çoğunlukla güvenlik amacıyla kurulmaktadır.

Bu güvenlik sistemleri çevre faktörleri ve çeşitli nedenlerden dolayı kirlenebilmektedir. Kirlilik oluştuğunda Otomatik kepenk temizliği ve  Otomatik panjur temizliği hizmeti uygulanmalıdır. Kepenk temizliği konusunda uzman ve profesyonel kurumlarca yapılması gereken bir hizmettir.

Otomatik kepenk kirliliğinin sebepleri

 • Dış ortama kuruldukları için toz ve kirliliğe maruz kalma,
 • Yağmur, kar gibi mevsimsel faktörlerden kirlenme,
 • Tekstil, demir doğrama, şantiye alanları gibi tozlu çalışma ortamlarından sebep.

Otomatik kepenk temizliği hizmeti mutlaka profesyonel kuruluşlarca yapılmalıdır. Temizlik esnasında su kullanılacağı için motor bölümüne müdahalesi engellenmelidir.

Tekdez Kurumsal; Otomatik kepenk temizliği yapan firmalar ve Otomatik panjur temizliği yapan firmalar içerisinde sektörünün öncü ve lider kuruluşudur. 2014 yılından itibaren Tüm Türkiye genelinde geniş servis ağımızla otomatik kepenk temizliği hizmeti vermekteyiz.

İstanbul otomatik kepenk temizliği hizmetinde profesyonel ve kalifikasyon belgelerine sahip personellerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Kepenk temizliği hizmeti ile öncelikle temiz bir görüntüye kavuşulur. Kepenk; toz, kirlilikten arındırılır. Otomatik kepenk temizliği hizmeti zaman alan bir süreçler bütünüdür.

Bu sebeple kendi imkanlarınızla talep etmediğinizde ya da ayıracak vaktiniz bulunmaması durumlarında kuruluşumuzdan destek alabilirsiniz. Böylelikle zamandan da tasarruf sağlamış olursunuz. Otomatik kepenkler bir şirketin ya da konutun ilk görünen yüzüdür. Temiz ve hijyenik bir görüntü, kurumsallığın ilk aşamasıdır.

Otomatik kepenk temizliğinin avantajları

 • Kepenk temizliği hizmetini kuruluşumuzdan talep ettiğinizde ekstra bir zaman ayırmanıza gerek bulunmaz. Böylelikle zamandan tasarruf etmiş olursunuz
 • Kepenk temizliği ile kötü bir görüntü oluşturan toz ve kirlilik yok edilir.
 • Kurumsal kimliğinizin ilk görünümü olan bu giriş kapıları mevsimsel deformelerden arınır,
 • Otomatik kepenk temizliği ile, hijyenik bir güvenlik alanına sahip olursunuz.

Otomatik kepenk temizliği nasıl yapılır?

 1. Öncelikle otomatik kepenk motor sistemi su değmemesi için kapatılır,
 2. Kepenk dış yüzeyi 150 bar basınçlı kompresörlerle yıkanarak toz ve kirliliğin çözülmesi sağlanır. Yıkama işlemi öncesi temizlik ürünleriyle kesinlikle fırçalama yapılmamalıdır. Aksi taktirde, çözünmeyen kirlilik iz oluşturur.
 3. İlk yıkamadan sonra kepenk yüzeyine el pülverizatörleri vasıtası ile temizlik maddesi ve dezenfektan püskürtme yapılır,
 4. Püskürtülen temizlik ürünü yumuşak başlı fırça ile detaylı şekilde fırçalanır,
 5. Sonrasında otomatik kepenk dış yüzeyi tekrar 150 bar basınçlı su kompresörleri ile yıkanır ve durulanır,
 6. Durulama işlemi takibinde yıkanan kepenk yüzeyi temiz ve emici sünger, bezlerle silinir.
 7. Temizliği tamamlanan otomatik kepenk, kullanıma teslim edilir.

Otomatik panjur temizliği nasıl yapılır?

 1. Öncelikle otomatik panjur motor sistemine su kaçmaması için örtülür veya kapatılır,
 2. Panjurun dışarı bakan yüzeyi 150 bar basınçlı kompresörlerle yıkanarak oluşan toz ve kirliliğin çözülmesi sağlanır. Yıkama işlemi öncesi temizlik ürünleriyle kesinlikle fırçalama yapılmamalıdır. Aksi taktirde çözünmeyen kirlilik iz oluşturur.
 3. İlk panjur yıkama işleminden sonra panjur yüzeyine el pülverizatörleri vasıtası ile temizlik maddesi ve dezenfektan püskürtülür,
 4. Panjur yüzeyine sıkılan temizlik ürünü yumuşak başlı fırça ile detaylı şekilde fırçalanır,
 5. Sonraki safhada otomatik panjur dış yüzeyi tekrar 150 bar basınçlı su kompresörleri ile yıkanır ve durulama işlemi gerçekleştirilir,
 6. Durulama işlemi takibinde yıkanan panjur yüzeyi temiz ve su emici sünger, bezlerle silinir.
 7. Temizliği tamamlanan otomatik panjur, temiz ve pak görünümüyle kullanıma teslim edilir.

Otomatik kepenk temizliği düzenli olarak yapılmadığında ne olur?

 • Kepenk dış yüzeyi yani dışarıdan görünen bölge aşırı kirli ve tozlu görünür. Buda hoş bir görüntü oluşturmaz,
 • Kepenk iç yüzeyi yani ofis içine yada konut içine bakan tarafı kirli olacağı için, hijyenik bir ortam sağlanamaz,
 • Kepenkte zamanla oluşan kirlilik, tabaka haline gelerek sistemin açılış ve kapanışlarında gürültülü ses çıkarma problemi yaratır,
 • Sağlık olarak hijyenik bir ortamdan uzaklaşıldığı gibi görüntü olarak da kurumsallık geri planda bırakılır.

OTOMATİK KEPENK TEMİZLİĞİ İÇİN ZAMAN AYIRMANIZA GEREK YOK, BIRAKIN PROFESYONELLERİMİZ BU HİZMETİ TAMAMLASIN !

2014 yılından önce muadil firmaların yaptıkları otomatik kepenk temizliklerinde birçok problem yaşanmaktaydı. Bu sorunların ilki kepenkle birlikte motorunun da yıkanmasıdır. Kepenk motoru elektrikli ve sistematik çalışan bir makinedir. Kesinlikle kepenk yıkama işlemleri esnasında motora müdahale edilmemelidir.

Bu muadil firmaların yaptıkları bir diğer hatada, kepenk yıkama işleminden sonra gövdenin ıslak bırakılmasıdır. Otomatik kepenkler galvaniz, çelik veya alüminyum gövdeye sahiptirler. Bu metal alaşım doğada bilindiği gibi bileşik halde bulunur. İşlenmiş halde hanemize gelen bu elementler, suyla iletişimde bulunabilir fakat ıslak kesinlikle bırakılamaz. Muadil firmaların ıslak bıraktıkları otomatik kepenkler zamanla oksitlenme yaparak, korozyona uğrayabilmektedir.

Kepenk iç temizliğinin yapılmasında da bilinçsiz firmaların yaptıkları hatalar, sorun olarak insanların karşısına çıkabilmektedir. Genellikle iç tarafa kurulan uzaktan kumanda alıcısına dikkatsizce vurulacak bir su, sistemin kısa devre yapmasına ve arıza konumuna geçmesine sebebiyet verebilir.

Bu ve benzer sebeplerden otomatik kepenk temizliği hizmeti konusunda uzman ve profesyonel kuruluşlara yaptırılmalıdır. Aksi taktirde fayda sağlamak yerine, maddi zararlar oluşabilir.

Firmamız otomatik kepenk ve panjur temizliğinin yanında, su depoları, su sebilleri, soğutma kuleleri, yüzme havuzları, havuz denge tankları, sıcak su kazanları gibi sistemlerinde temizlik ve dezenfeksiyon hizmetini vermektedir. Temizlik ve dezenfeksiyon alanlarında sınırlarımızın olmadığı, verdiğimiz hizmetlerden, kullandığımız metot ve yöntemlerden rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Tekdez Kurumsal; temizlik ve dezenfeksiyon alanlarında Sağlık Bakanlığı yetki belgesine sahiptir. Uyguladığımız hizmet, metot ve yöntemlerin tümü marka tescilleriyle korunmaktadır. Personellerimizin yüksekte çalışabilir sertifikalarına kadar tüm belgeleri eksiksizdir.

Profesyonellerimiz tarafından uygulanan bir kepenk temizliği esnasında ve sonrasında, %100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet teslimi yapılmaktadır.

Ayrıcalıklı temizlik ve dezenfeksiyon hizmetlerimizden yararlanmak için lütfen temsilcinizden randevu talep ediniz. Otomatik kepenk veya panjur temizliği taleplerinizden önce, sistemin ve yükseklik bilgilerini ölçüp, müşteri temsilcinize aktarmanız gerekmektedir. Bu ölçülere göre otomatik kepenk temizliği fiyatı belirlenecektir.

Kepenk temizliği hizmetinde uzman ekiplerimizin tarafınızdan talep edeceği elektrik ve sudur. Bunun dışında ekiplerimize sağlamanız gereken herhangi bir yükümlülük bulunmaz. Otomatik kepenklerin dışarı bakan taraflarının temizliği yapıldığı gibi, iç tarafa bakan taraflarının da temizlik ve dezenfeksiyonu yapılmaktadır. Böyle bir uygulama talebinde temsilcinize detaylı bilgi vermeniz ve buna göre talep oluşturmanız gerekmektedir.

Tekdez Kurumsal; başta İstanbul olmak üzere uzman kadrosuyla Otomatik kepenk temizliği hizmeti vermektedir.

Kepenk temizleme talepleriniz için müşteri temsilcinizden randevu oluşturabilir ya da bilgi talep edebilirsiniz.