Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Plastik Su Deposu Temizleme

Plastik Su Deposu Temizleme

Plastik Su Deposu Temizleme

Su kaynakları gün geçtikçe kirlenmekte ve uygun kalitede su kaynağının bulunup, kullanıma sunulması kısıtlı hale gelmektedir. Elverişi su kaynaklarının bulunması durumunda ise muhafaza işlemleri için depolama ihtiyacı doğmaktadır. Su depoları ise tam anlamıyla, temiz suyu korumak amacıyla kullanılan en doğru araçlardır.

Su depoları kendi içerisinde 3 ana başlıkta nitelenmektedir. Bunlar;

  1. Beton su depoları,
  2. Plastik su depoları,
  3. Metal alışım su depolarıdır.

Plastik su depoları ise aralarında en kalite olanlarıdır. 3 çeşittir. Bunlar ise;

  1. Plastik,
  2. Fiber,
  3. Polietilen su depolarıdır.

Çeşitleri fark etmeksizin Plastik su deposu temizleme hizmetleri, hayatımız için oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu durum da Sağlık Bakanlığı 2007 / 67 genelgesi esas alınmış olup su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu hale getirilmiştir.

Tekdez Kurumsal; Sağlık Bakanlığı tarafından yetkili kuruluş olmakla birlikte, Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur. Firmamız ile iletişime geçerek plastik su deposu temizleme hizmetiyle ilgili detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Polietilen su deposu çeşitli ebatlarda olabilir. Çeşitli alanlarda kurulumları yapılmış plastik depolar  sıkça karşımıza çıkabilir. Plastik depoların her biri hemen hemen aynı nitelik ve özellikleri taşır. Genellikle açık alanlarda kurulurlar. Ancak güneş ile doğrudan temasından dolayı yosun oluşumu ve bakteri üremesi oldukça hızlı yayılmaktadır.

Mavi, siyah veya beyaz renkte olabilirler. Bu depolar mono blok – tek parça yapıda olurlar. Plastik su depoları paslanmaz, korozyona uğramaz. Fiyatları birçok su deposuna göre ekonomiktir. Diğer depo türlerine göre kolay taşınabilir.

Plastik su depoları temizliği diğer depolara kıyasla farklılıklar gösterebilir. Mesela içine girilmediği takdir de dış müdahale ile temizliği kesinlikle yapılmalıdır.

Plastik su depoları, yosunlanmaya elverişli depolardır ve yosun problemi oldukça sık karşılaşılan bir problem haline gelmektedir.

Niteliği gereği plastik su depoları yosunlanmaya ve bakteri oluşumuna yatkın depo türlerindendir. Bu sebeple plastik su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu asla ihmal edilmemelidir.

Temizlik hizmetinin doğru yöntem ve metotlar ile sağlanması deponun sağlıklı kullanıma sunulması için yeterli olacaktır. Bunun dışında zamanla kirlenecek olan depo içerisinde yosun oluşumunu hızlandıracak olan sıcaklık göz önünde bulundurularak, deponun güneş ışınlarına direk maruz kalmayacak şekilde doğru konumlandırılması önemlidir.

Bazı depolar güneş alan bölgelerde kurulmuş olmanın dezavantajını yaşamakta, bu durum depo içerisinde yosun oluşumunun hızlı olmasına neden olmaktadır. Sonuç da deponun içinde oluşan yosunlaşma suda bulunan bakteri patojenlerle beslenmektedir.

İçerisinde mikroorganizmaların barındığı plastik su depolarından birçok bulaşıcı hastalık yayılmaktadır. Bu depoların kullanımı çok tehlikeli olup kolera, sıtma, hepatit a,çocuk felci, ağır bağırsak enfeksiyonları gibi hastalıklara yol açmaktadır.

Plastik su deposu temizleme konusunda temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri düzenli olarak uygulandığında, böyle bir sorunla karşılaşmanız çok zor bir ihtimaldir. Aslında bu kural tüm su deposu çeşitleri için geçerlidir. Her şeyin başı, toplum sağlığının korunması temizlikten geçmektedir.

Plastik su deposunun yosun tutmaması ve suda oluşan biyolojik kirliliğin oluşumu önlemek için yapılacak temizlik işleminden önce müşteriyle uygun bir randevu günü belirlenerek, teknik ekip gelmeden depodaki su müşteri tarafından tahliye edilmektedir.  Depo içerisinde tahliye sonrası kalabilecek su; işlemin yapılacağı gün dalgıç pompalar yardımıyla depo dışına tahliye edilir. Daha sonra depo içerisine girilir.

Depo zemin ve yanal duvarları Sağlık Bakanlığının ön gördüğü dezenfektanlar kullanılarak, basınçlı kompresörler yardımıyla temizlenir.  Bu işlemin ardından depo içerisi son bir kez durulanıp yıkanır.

Temizlenmiş depoya ULV dezenfeksiyon hizmeti sağlanmakta olup mikroorganizmalardan arındırılarak sağlıklı kullanıma uygun hale gelir.

Deponun temizlik öncesi ve sonrası durumu fotoğraflanarak, müşteriye mail ile gönderilir. İşlem sonrası, 6 ay geçerli Sağlık Bakanlığı dahil tüm denetimlerde ibraz edilebilecek olan servis formu kaşe imzalı müşteriye teslim edilir.

Tekdez KurumsalfirmamızPlastik su deposu temizleme konusunda uzman, profesyonel, deneyimli  teknik kadrosuyla Türkiye genelinde yetkili kuruluş olarak temizlik ve dezenfeksiyon alanında hizmetlerini sürdürmektedir.

Uzman personellerimizin tüm yetki ve kalite sertifikalarını mevcuttur. Akreditasyonu eksiksiz, portör muayene raporları, isg belgesi düzenli olarak tutulan profesyonellerimizden gönül rahatlığıyla destek alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Türkiye genelinde Plastik su deposu temizliği hizmetleri hakkında bilgi almak ya da plastik su deposu temizlik hizmeti randevusu oluşturmak için lütfen temsilcinizle iletişime geçiniz.