Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Ozonla Su Sebili Temizleme

Ozonla Su Sebili Temizleme

Ozonla Su Sebili Temizleme

Su sebili; sıcak ve soğuk su teminini doğrudan sağlayan, özellikle damacana su tedariki olan yerlerde yoğun olarak kullanılan bir cihazdır. Su sebilleri uzun yıllardır evlerde, ofis gibi ortak kullanım alanlarında sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bunun en temel nedeni ise, insanların temiz suyu ister sıcak ister soğuk olarak anında temin edebilmesidir.

Sıcak ya da soğuk su temin edebildiğimiz avantajlı bu cihazların, temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri de gözden kaçırılmaması gereken önemli bir husustur.

Su sebilinin sağladığı avantajların yanında, sağlığımız için birçok tehlikeyi barındırdığı da bir gerçektir.

Sağlığımız için risk teşkil eden bu tehlikelerden korunmak adına, Ozonla su sebili temizleme işlemi yapılmalıdır.

Ozon su sebili temizliği hizmetinden yararlanmadan önce ozon nedir, neden kullanılır, ne gibi faydaları vardır?

Şu şekilde açıklayabiliriz;

 1. Ozon; renksiz bir gazdır,
 2. Doğada bulunur. Güneşten gelen ışınların atmosferdeki oksijeni parçalaması sonucunda ozon moleküllerine dönüşür. Bu şekilde aktif oksijen yani ozon gazı oluşmuş olur,
 3. Ozon O3 (aktive edilmiş oksijen) en etkili mikrop öldürücüdür. Bunun yanı sıra koku giderici özeliği bulunmaktadır,
 4. Ozonun hammaddesinde bulunan oksijen özelliğinden dolayı tek doğal dezenfektandır,
 5. Ozonun, oksidasyon gücü oldukça yüksektir. Bu nedenle dezenfeksiyon ve temizlik amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır,
 6. Doğal bir dezenfektan olma özelliği sayesinde farklı birçok alanda güncel olarak kullanımı sağlanmaktadır. (su sebili temizliğinde, ortam dezenfeksiyonunda, yüzme havuzları temizliğinde, kısacası mikroorganizma ve patajonlerin dezenfeksiyonunda),
 7. Ozonla su sebili temizle işleminde dezenfeksiyon etkisi olan ozonun geride atık bırakma riski %0’dır,
 8. Ozon su sebili dezenfeksiyonu sonucu geride kimyasal bir kalıntı olmayacağı için insan sağlığına da zararlı değildir,
 9. Dezenfeksiyon hizmetinde kullanılan ozon görevini tamamladıktan sonra daima hammaddesi olan oksijene çok hızlı bir şekilde dönüşmektedir,
 10. Ozon ile su sebili temizliği ve dezenfeksiyonun etkisi oldukça hızlıdır,
 11. Ozonun temizlenmemiş su sebiliyle yaklaşık 5 – 10 dakikalık teması, hazne ve yataklarının dezenfeksiyonu için yeterli olacaktır,
 12. Ozon gazının dezenfeksiyon etkisi, aynı şartlar altında olan klordan çok daha fazladır,
 13. Oksijenden ya da soluduğumuz havadan elde edildiği için kullanıldığı su sebillerinde koku ve tat bırakmaz,
 14. Daha önce kullanılan kimyasal maddelerin kalıntılarını hızlı bir şekilde temizleyerek doğanın korunmasına katkıda bulunur.

Günlük hayatımızda sık sık kullanmakta olduğumuz su sebillerinin steril olması, sağlık ve kaliteli yaşam açısından oldukça önemlidir. Ozonun güçlü ve doğal bir dezenfektan olması özelliği sayesinde ozon gazı ile yapılan su sebili dezenfeksiyonu hiçbir kimyasal kullanılmadan steril bir kullanım oluşturmaktadır.

Hayatımıza kolaylık katan bu cihazların sanitasyonu ihmal edildiğinde, sağlığımızı ciddi boyutlarda tehdit edebilmektedir.

Su sebili temizliği hizmeti alınmadığı durumlarda sebilden alınan suda renk, koku değişikliği ve tat bozulması meydana gelmektedir. Kötü bir kokuya ve tada neden olan bakteriler, kişilerin ve özellikle çocukların sağlığı üzerinde olumsuz birçok etkisi bulunmaktadır.

Kötü koku ve tat problemleri çözülmediği takdirde tifo, kolera, dizanteri gibi şiddetli ishaller, çocuk felci ve ağır ölümcül akciğer hastalıkları, kan dolaşım bozuklukları olmak üzere, toplum sağlığını ciddi olarak etkileyen hatta salgınlara yol açabilen hastalıklar oluşabilmektedir. Kendi ve aile sağlığımız için mutlaka su sebili ozon temizliğini belirli periyotlarla yaptırmalıyız.

Ozon sanitasyonu; tüm mikrop, mantar tabakaları, sporlar ve patojenlere karşı etkilidir.

Tekdez Kurumsal firmamız tarafından Ozon su sebili temizleme işlemi, yerinde hizmet olarak verilmektedir.

Ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmaz. Su sebili temizleme işleminde 2000 miligramlık jeneratörlerle ozonlama yapılmaktadır.

Yapılan sanitasyon hizmeti sonrasında,  su sebili gönül rahatlığıyla kullanılabilmekte ve tarafınıza verilecek olan hizmet formu herhangi bir denetleme de ibraz edilebilmektedir.

Su sebili ozon dezenfeksiyon hizmetinin periyodik takibi genel olarak üç ayda bir yapılır. Su sebili ozon dezenfeksiyonu ile ilgili bir genelge bulunmaz. Takip tamamen koliform bakterisinin 60-90 gün aralığında üreme süresi baz alınarak hesaplanmaktadır.

Ozonla su sebili temizleme sorularınız için ya da su sebil temizliği randevu planlaması için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Planlama yaptığınız günde ekiplerimize, su sebilinin elektrik prizinden çekilmiş olarak ve içerisinde su olmadan teslim edilmesini rica ederiz.

Müşteri temsilcinizden alacağınız detaylı bilgi sonrası, randevu günü belirleyebilirsiniz.