Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Okul Su Deposu Temizleme Tutanağı

Okul Su Deposu Temizleme Tutanağı

Okul Su Deposu Temizleme Tutanağı

Su deposu temizliği; eğitim kurumlarında, alışveriş merkezlerinde, sağlık kurumlarında, konut ve kuruluşlarda, kısaca her alan ve şartta yaptırılması zorunlu bir hizmettir. Su deposu temizliği hizmetini sadece belirli genelgelere uymak için değil, sağlıklı su kullanım ve tüketim için yaptırmamız gerektiğini asla unutmamalıyız.

Su deposu temizli hizmeti sonrası, hizmet alan kurumun denetlemelerin de ibraz etmesi için bir belge gereklidir. Bu belge eğitim kurumları dahil, Okul su deposu temizleme tutanağı adıyla hizmet almak isteyen kurum yetkililerince sorgulanmaktadır.

Okul su deposu temizleme tutanağı; su deposu temizliği hizmeti sonrası sadece yetki ve kalite belgelerine sahip akredite kuruluşlarca verilebilmektedir. Bu akreditasyon sonrası verilecek belge, biyosidal uygulanacak ise farklı, doğal dezenfektanlar uygulanacak ise farklı kesilebilmektedir.

Sağlık Bakanlığının mevzuatta yayınladığı genelgelere uygun olarak her kurum ve kuruluşta su deposu temizliği hizmeti 6 aylık periyotlarla yapılmaktadır. Haliyle su deposu temizleme tutanağı da hizmet sonrası verilir ve 6 ay geçerliliği bulunur.

Bu belirtilen aylık periyot, olağan dönemleri içerir. Olağan olmayan dönemlere örnek vermek gerekirse uzun süreli su kesintilerini belirtebiliriz. Genelgede açık olarak bu olağan dışı dönemlerde su deposu temizliği hizmetinin üç ayda bir yaptırılması gerektiği vurgulanmıştır.

Bu olağan dışı dönemlerde verilen okul su deposu tutanağının geçerlilik süresi 3 aydır.

Su deposu temizliği işlemi ile depoda üreyen bakteri ve mikroplar öldürülür. Bunun dışında depoda bulunmaması gereken çamur ve balçık da depo dışarısına tahliye edilmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi su deposu temizliği ile hem fiziksel kirlilik, hem de biyolojik kirlenme sonlandırılmaktadır.

Doğal dezenfektanlar hizmeti verilen su deposu temizliği sonrası sunulan tutanakta olması gerekenler;

Kurum ismi, yönetici ismi ve iletişim numaraları, görevli ismi ve iletişim numaraları, hizmet verilecek kurumun açık adresi, hizmet verilen tarih, su deposunun tonaj yani m³ bilgileri, su deposunun nitelik özellikleri yani beton-çelik vb, su deposunun tahliye musluğu sorgulanması, su deposunun çekvalf sorgulanması, su deposunun kapağının sorgulanması, su deposunun filtre sorgulaması şeklindedir.

Biyosidal dezenfekte hizmeti verilen su deposu temizliği sonrası sunulan tutanakta olması gerekenler;

Kurum ismi, yönetici ismi ve iletişim numaraları, görevli ismi ve iletişim numaraları, hizmet verilecek kurumun açık adresi, hizmet verilen tarih, su deposunun tonaj yani m³ bilgileri, su deposunun nitelik özellikleri yani beton-çelik vb, su deposunun tahliye musluğu sorgulanması, su deposunun çekvalf sorgulanması, su deposunun kapağının sorgulanması, su deposunun filtre sorgulaması, kullanılan biyosidal ürünün adı, biyosidal uygulama şekli, ürünün aktif maddesi, ürünün antidotu, uygulama yapılan zararlı hedef türü şeklindedir.

Su deposu temizliği hizmeti uzman ve gerekli yeterlilik sertifikalarına sahip kuruluşlarca yapılmalıdır. Okul su deposu tutanağı geçerliliği için hizmeti verecek kurumun akreditasyon belgeleri mutlaka sorgulanmalıdır.

Su deposu temizliği hizmeti verecek kuruluşun sağlık bakanlığı biyosidal uygulama izin belgesi mutlaka olmalıdır. Bu gerekliliği GSM ruhsat, İSO belgeleri, marka tescilleri, mesul müdür sözleşmeleri, OSGB sözleşmeleri takip etmektedir.

Merdiven altı diye tabir ettiğimiz yetkisiz ve herhangi bir belgesi olmayan firmalardan alınacak tutanağın hiçbir geçerliliği bulunmamaktadır. Bunun yanında bu korsan firmaların kullandığı ekipman ve biyosidal ürünlerin fayda yerine zarar getireceği de asla unutulmamalıdır.

Bu yetkisiz firmalar depo temizliğinde klor yada zararlı kimyasallar kullanabilir. Bu ve benzer durumlarla karşılaşmamak için su deposu temizliği hizmeti ve tutanağı talep edeceğiniz kuruluşun yetki kalite belgeleri mutlaka sorgulanmalıdır.

Tekdez Kurumsal olarak Sağlık Bakanlığı yetki ve kalite belgelerine sahip bir firmayız. Verdiğimiz hizmetlerin tümü marka tescilleri ile muhafaza edilmektedir. Bunun yanında İSO denetim sistemine tabi olan kuruluşumuzdan güvenle hizmet alabilirsiniz.

Tekdez Kurumsal personellerimizin yüksekte çalışabilir eğitimleri, mesleki ve hijyen belgeleri, portör muayene raporları, iş güvenliği sertifikaları, operatör belgeleri tam ve eksiksizdir.

Belirttiğimiz bu belge ev sertifikalar ile kuruluşumuzdan gönül rahatlığıyla hizmet talep edebilirsiniz. Bunun dışında eğitim kurumlarında su deposu temizlik hizmeti sonunda kaşe imzalı teslim ettiğimiz okul su deposu temizliği tutanağı, Milli Eğitim Bakanlığı dahil her kurumun denetlemelerin de geçer ve rahatlıkla ibraz edilebilir.

Tekdez Kurumsal müşteri temsilcinizden; Okul su deposu temizleme tutanağı nasıl düzenlenir hakkında bilgi alabilir ya da su deposu temizlik ve dezenfeksiyon randevusu oluşturabilirsiniz.