Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Karavan Su Deposu Temizliği

Karavan Su Deposu Temizliği

Karavan Su Deposu Temizliği

Karavan; insanların genellikle tatillerini geçirirken, barınak olarak kullandıkları ve motorlu taşıtlara monte edilmiş yerdir. İçerisinde yatak, masa, sandalye gibi eşyalar bulunur. Yaşamsal fonksiyonlar için gerekli olan mutfak, duş, tuvalet gibi donanımlara sahip seyahat araçlarıdır. Kısaca özetleyecek olursak, hareketli yaşam mekanlarıdır.

Karavan su deposu ise, su açısından bütün ihtiyaçların karşılandığı depolardır. Karavan su depoları, 50 litreden başlayarak 200 Litre ya da daha fazla su depolama alanına sahip olabilirler. Bu tamamıyla karavan içinde kaç kişi yaşayacağı ve ihtiyaçları istinaden oluşan taleplere göre değişkenlik göstermektedir.

Karavan su depoları, karavanın alt kısmında ya da karavanın üst tarafında konumlandırılmaktadır. Deponun konumu ve ebadı fark etmeksizin, Karavan su deposu temizliği atlanılmaması gereken çok önemli bir konudur.

Karavanlar yeme, içme, duş alma gibi gündelik eylemlerin yapıldığı küçük yaşam alanlarıdır. Karavanda kirli bulaşıkları yıkarken, duş alırken, meyve sebze yıkarken veya yemek yapmak için su depolama alanlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Kullanılan suyun temiz olması sağlık açısından üzerinde durulması gereken önemli bir faktördür. Karavan su deposunun temiz olması, sağlıklı kullanıma uygun olduğu anlamına gelmektedir.

Temizlenmeyen karavan su depoları sağlık açısından tehlikeye yol açmaktadır. Su deposu içerisinde bulunan kirli sular, ciddi rahatsızlıklar doğurabilmektedir. Temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti alınmamış su depolarında, bakteri üremesi kaçınılmaz sondur.

Bu bakterileri şu şekilde sınıflandırabiliriz;

  1. Koliform bakterisi,
  2. E.coli bakterisi,
  3. Enterekok bakterisidir.

Kirlenmiş karavan su depolarında bulunan bu bakteriler, sağlığımızı ciddi boyutlarda risk altında bırakmaktadırlar. Bu nedenle karavan deposu da, diğer su depolarından farksız olarak değerlendirmelidir. Konut, kurum, fabrikalar ve hastanelerde olduğu gibi karavan su deposu temizleme sürecide periyodik olarak yapılmalıdır.

Karavan su deposunun, en az 6 ayda bir temizliğinin ve bakımının yaptırılması gerekmektedir. Akabinde periyodik takiplerle bu süreç devam ettirilmelidir.

Temizliğin sadece bir kez yaptırılması ya da uzun süren aralıklarla yaptırılması yetersiz olacaktır. Temizlik dezenfeksiyon hizmetinin devamlılığı olmadığı durumda, karavan su deposu tekrar kirli bir depoya dönüşecektir. 

Çünkü temizlenmeyen su depoları, tekrar kirlenmeye elverişli ortamlardır.  Bu ortamın tekrar yaratılmaması, temiz su deposuna sahip kalabilmek için depo temizliğinin ihmal edilmemesi önem teşkil etmektedir.

Sağlıksız suya maruz kalmamak için, karavan deposunun da diğer depolardan farksız olarak 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. Su deposunun hijyenik olarak kullanabilirliği ancak bu şekilde sağlanabilmektedir. Mutlaka periyodik olarak takip edilmesi gerekmektedir. 

Karavan su deposu temizlemenin yanı sıra dezenfeksiyon hizmeti de kesinlikle sağlanmalıdır. Buna istinaden, temizliği yapan şirkette önemli bir etkendir. Çünkü genel olarak temizlik hizmeti sağlayan firmalar, dezenfeksiyon konusunu atlamaktadır.

Tekdez Kurumsal firmamız, bu konuda siz değerli müşterilerimize güvenle çözüm odaklı hizmet sunmaktadır. Temizlenmiş karavan su deposuna, ulv sanitasyon hizmetiyle tüm bakteri, patojen ve virüsleri yok ederek %100 sağlıklı kullanıma uygun teslim işlemi sağlamaktadır.

Bahsedilen tüm hizmetleri sağlayacak olan firmanın, Sağlık bakanlığı onaylı ve tüm yetki belgelerine sahip olması gerekmektedir.

Tekdez Kurumsal firmamız tüm yetki, kalite belgelerine sahiptir. Gsm ruhsatı, Türkak akredite ISO belgesi, marka tescilleri, ISG iş yeri sözleşmesi, ISG hekim sözleşmesi, ozonlama CE kalite belgesi, temizlik hizmeti verecek personellere ait hijyen sertifikaları, mesleki eğitim sertifikaları, güncel portör muayene raporları, yüksekte çalışır sertifikaları tam olup tarafınıza talep ettiğiniz takdirde sunulmaktadır.

Karavan su deposu temizliği hakkında bilgi almak için öncelikle mutlaka deponuzun tonajını bilmeniz gerekmektedir. Karavan gibi küçük yaşam alanlarında genel olarak küçük depolar kullanılmaktadır. Bu tür küçük depoların ise üzerinde litre cinsinden hacim bilgisi bulunmaktadır. Deponun üzerine bakmanız, kullanılan su deposunun hacim kapasitesini öğrenmeniz için yeterli olacaktır.

Tonajını öğrendiğiniz deponuz için temizlik dezenfeksiyon talep ettiğiniz takdirde, alanında uzman ve tecrübeli personellerimizle profesyonel hizmet alım süreciniz başlamış olacaktır.

Tekdez Kurumsal firmamız sektörde öncü olmakla beraber, titiz, güvenilir, takip ağırlıklı çalışması ile profesyonel bir çalışma sunmaktadır.

Karavan su deposu temizlik ve dezenfeksiyonu için firmamız iletişime geçildiğinde, kurumsal kimliğimiz ve profesyonel kadromuzla %100 güvenli Karavan su deposu temizliği hizmetiniz tamamlanacaktır.

Sağlıklı yaşam için, her şeyde kullandığımız suyun temizliği çok önemlidir. Karavan su deposu temizliği hakkında sorularınız veya randevu talepleriniz için Tekdez Kurumsal firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.