Telefon Yol Tarifi WhatsApp

İstanbul Avrupa Yakası Su Sebili Temizlik

İstanbul Avrupa Yakası Su Sebili Temizlik

İstanbul Avrupa Yakası Su Sebili Temizlik

Su sebilleri günlük yaşantımızda hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Evlerimizde, çalışma ortamlarımızda sıcak ya da soğuk sıcak su ihtiyacımızı hali hazırda karşılamaktadırlar. Su temininin sağlandığı süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli konu, sebillerin hijyenik ve sağlıklı kullanıma uygun olmasıdır.

Sebilden temin edilen sular genellikle damaca olarak düşünülmektedir. Ancak su arıtma cihazları aracığıyla da su sebilleri kullanılabilmektedir. Bu anlamda 2 farklı su sebili çeşidi ortaya çıkmaktadır.

Su sebili çeşitleri şunlardır;

  1. Ev tipi su sebilleri,
  2. Sanayi tip su sebilleri,

Temin edilen su veya kullanılan sebil çeşidinin ne olduğuna bakılmaksızın temizlik işlemi ve dezenfeksiyonu yaptırılmalıdır.

Firmamız İstanbul Avrupa yakası su sebili temizlik hizmetinin verilmesinde siz değerli müşterilerimize memnuniyetle doğru ve güvenilir işlemi sağlamaktadır.

Özellikle yaz aylarında kullanımı sıklaşan ev tipi su sebillerinin sağlığımız açısından risk teşkil ettiği aşikar bir durumdur. Bunun en büyük nedeni ise, yaz mevsiminin beraberinde getirdiği sıcaklıkların yükselmesiyle insanların soğuk su tüketme eğiliminin artmasıdır.

Buna bağlı olarak ev tipi su sebili kullanımının da her geçen gün arttığı gözlenmektedir. Ev tipi su sebili kullanımı birçok sebeple günlük yaşantımızda bizlere avantaj sağlamaktadır. Bunlara örnek verecek olursak, iş yerlerinde bulunan su sebiliyle hızlıca sıcak su ile çay, kahve hazırlamak, ya da evlerde suyun buzdolabında beklemesine gerek kalmadan anında soğuk su teminini sağlamaktadır. Bu avantajlar sayesinde günlük hayatımızda zamandan tasarruf edilecektir.

Sanayi tip su sebilleri ise, bir su dolum noktasına bağlı olarak sadece soğuk su ihtiyacını karşılamaktadır. Sanayi tip su sebilleri genellikle tesislerde, fabrikalarda kısacası ticari binalarda sıkça kullanılmaktadır.

Su sebili bulunmayan evlerde genellikle damacanaya takılmış pompalar gözlenmektedir. Hammaddesindeki özellikleriyle beraber plastik olmalarına istinaden, su pompaları kanserojen madde içermektedirler.

Kanserojen; yaşamı önemli ölçüde etkileyen kanseri tetikleyen maddedir. Plastik su pompaları kanserojen madde içerdiği için insan sağlığı açısından tehlikelidir.

Ayrıca evlerde pet şişeler içerisinde soğuması için muhafaza edilen sularda da aynı risk devam etmektedir.

Su sebilleri bu noktada hayatımız için önemli bir yere sahiptir. Bunun yanı sıra su sebili kullanımıyla, hem daha sağlıklı hem de daha lezzetli bir su elde edilmiş olacaktır.

Makalemizde bahsetmiş olduğumuz avantajların su sebili temizliği hizmeti alınmadığı durumlarda dezavantaja dönüşeceği de bilinmelidir.

Evlerde ya da iş yerlerinde kullanım kolaylığı sağlayan su sebilleri, temizlik ve dezenfeksiyonu yapılmadığı durumlarda ciddi sağlık problemlerine sebebiyet vermektedir. Rutin olarak dezenfeksiyonu sağlanmadığında bulaşıcı hastalıklarla karşılaşma riski çok yüksektir.

Bulaşıcı hastalıkların başlıca nedenleri sebillerde oluşan bakteri ve patojenlerdir. Bu bakteriler; E.coli, Koliform ve Enterekok’tur.

Bu bakteriler sebil içerisindeki sularda bulunmaktadır. Su E.coli, Koliform ve Enterekok bakterilerinin üreme ve yayılma ortamlarıdır. Kirli ve temizlenmeyen su sebillerinde sıklıkla görülmektedirler.

İshal, kusma, yüksek ateş, halsizlik, yorgunluk ve mide krampları gibi sağlık problemlerine sebebiyet vermektedirler. Bu bakterilerin neden olduğu hastalıklardan korunmak için su sebillerinin temizliği yapılması gerekir.

Su sebilleri öncelikle sağlımız sonra ise iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliği gereğince 3 ayda 1 temizlik ve dezenfeksiyon işlemi sağlanmalıdır. Bunun dışında sebilin konumlandırıldığı alanında temiz olması önem arz etmektedir.

Temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti ihtiyaç görüldüğü takdirde ya da bir kereye mahsus yapılmamalıdır. Belirlenmiş olan periyotlarla düzenli olarak sebil içi ve dışı komple sanitasyonu sağlanmalıdır.

Su, yaşam kaynağıdır. Su sebilleri diğer bir adıyla su pınarı ise suyun steril bir şekilde içilmesi ya da kullanılması için bizlere kolaylık sağlamaktadır. Sağlıklı su kullanımı için su sebilleri temizliği atlanmaması gerekmektedir.

Ev tipi ya da sanayi tip su sebilleri ayrımı yapılmaksızın gerekli tedbirler alınmalı ve bu konuya gereken önem gösterilmelidir.

Tekdez Kurumsal firmamız; Arnavutköy, Avcılar Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu dahil olmak üzere İstanbul Avrupa yakası su sebili temizlik hizmeti taleplerinizi memnuniyetle sağlamaktadır.

Sizlerde Tekdez Kurumsal müşteri temsilcinizle iletişime geçebilir, su sebil temizliği hakkında sorularınıza yanıt bulabilir ya da İstanbul Avrupa yakası su sebili temizlik hizmeti talebiniz için randevu planlaması yapabilirsiniz.