Telefon Yol Tarifi WhatsApp

İstanbul Anadolu Yakası Su Sebili Temizlik

İstanbul Anadolu Yakası Su Sebili Temizlik

İstanbul Anadolu Yakası Su Sebili Temizlik

Yaz ve kış aylarında sıkça kullandığımız cihazlardan biridir, su sebilleri. Evlerde, hastanelerde, fabrikalarda, spor salonlarında ve bunun gibi insan sirkülasyonunun fazla olduğu bölgelerde sık sık gözlemlenmektedir.

İş sağlığı ve güvenliği yönetmeliğince su sebilleri 3 ayda bir mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Su sebilleri temizliğinin öncelikle toplum sağlığı açısından yapılması gerektiği de, önemli bir konudur.

Sektörde öncü olan Tekdez Kurumsal firmamız, İstanbul Anadolu yakası su sebili temizlik hizmetini profesyonel kadrosuyla vermektedir.

Su sebilleri kullanım alanlarına ve iç hazne büyüklüklerine göre farklılık göstermektedir. Farklı nitelikteki su sebilleri iki farklı gurup altında değerlendirilir. Sanayi tip yani endüstriyel su sebili ve ev tipi su sebili olarak isimlendirilmektedir.

Sanayi tip su sebilleri insan yoğunluğunun fazla olduğu ortamlarda sıklıkla kullanılan bir cihazdır. İç haznesinin genişliğinden dolayı ev tipi sebillere göre daha fazla suyun temin edilmesini sağlarlar. Sadece soğuk su teminine uygun tek hazneli makinelerdir.

Ev tipi su sebilleri ise, adından da anlaşılacağı üzere genelde konutlarda sıklıkla kullanılan sıcak ve soğuk su teminini sağlayan cihazlardır. Damacana haznesi su sebilinin alt kısmında yani gizli olarak ya da üst kısmında bulunabilir.

Çeşidi ne olursa olsun su sebilleri kanalları ve boru hatları birçok bakteri ve patojeni barındırmaktadır. Su sebilleri su tüketme ihtiyacımızı karşılamasına istinaden içilen suyun hijyenik olması gerekmektedir. Sağlıklı ve steril su tüketiminin sağlanması için düzenli olarak temizlik ve dezenfeksiyonun yapılması gerekmektedir.

Su sebili temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti profesyonel ve yetkili kuruluşlara yaptırılmalıdır. İnternette yazan ya da kulaktan dolma bilgilerle değil yetkili firmalarca alınması gereken önemli bir hizmettir.

İstanbul Anadolu yakası su sebili temizlik hizmeti nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli?

 1. Hizmet verecek firma tarafından öncelikle sebil fişten çekili bir şekilde teslim alınır ve çalışan aksamları kontrol edilir,
 2. Sebilin sıcak ve soğuk su yataklarındaki su tahliye edilir,
 3. Su sebilinin üst haznesi komple temizlenir,
 4. Daha sonra sebil musluklarından en az 10 dakika ozonlama işlemi yapılır,
 5. Ozonlama işleminin ardından, hazne içerisine su alınıp 10 dakika kaynatılır,
 6. Ozonla kaynayan su sebil içerisinde yer alan boru hatlarında dolaştırılır,
 7. Su sebillerinin hatlarında dolaştırılan su musluklardan ve arka vanadan tahliye edilir,
 8. En son işlem olarak su sebilinin dış yüzeyi 25 mikrometre hidrojen dezenfeksiyonu yapılarak sonlandırılır,
 9. Yapılan işlemler sonrasında su sebili patojen ve bakterilerden arındırılmış şekilde sağlıklı kullanıma uygun teslim edilir,
 10. Su sebili temizliği hizmeti yerinde yapılması gereken bir hizmettir. Kesinlikle müşterinin önünde ya da kurum içerisinde yapılmalıdır,
 11. Hizmet verilen ozon jeneratörün en az 2000 mg olmasına özellikle dikkat edilmelidir,
 12. Su sebili temizliği ve sanitasyonu sadece su ve ozon ile yapılmalıdır,
 13. Sebilin iç aksamlarının temizlenmesi hizmetin tamamlandığı anlamı taşımaz, yani insan temasının en çok olduğu bölgeler olan dış yüzeyinin dezenfeksiyonu mutlaka sağlanmalıdır,
 14. Çoklu sebil temizliği yapılması durumunda temizlik dezenfeksiyonu tamamlanmış olan her sebile ayrı ayrı takip sticker yapıştırılmalıdır,
 15. Sağlanan tüm hizmetin Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türk silahlı kuvvetleri ve diğer tüm özel kurum denetimlerinde talep edilen servis raporlarının sunulması gerekmektedir.

Hastalık yapıcı mikroorganizmalara maruz kalmamak ve temiz su tüketiminin devamlılığı için su sebillerinin 3 aylık periyodik takiplerle temizliğinin yapılması gerekmektedir. Periyotların düzenli olarak takip edilmesi önem arz etmektedir.

Temizliği tamamlanmış su sebili bakteri ve mikroplardan arınmış ve sağlıklı kullanıma uygun demektir. Su sebilleri temizliği insanları bulaşıcı hastalıklardan korumaktadır. Dezenfeksiyon sayesinde temiz ve sağlıklı su tüketimi sağlanmış olacaktır. Kısacası temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti alınmış bir su sebilindeki suyu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Tekdez kurumsal firmamız Türkiye genelinde olduğu gibi İstanbul Anadolu yakası su sebili temizlik hizmetini siz değerli müşterilerimize profesyonel olarak sunmaktadır.

Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerimiz genelinde su sebili temizliği ve dezenfeksiyonu talep edebilirsiniz.

İstanbul Anadolu yakası su sebili temizlik hizmetinde firmamız, Sağlık Bakanlığından akredite olmanın gururuyla beraber gerekli profesyonel hizmeti sağlamaktadır.

Müşteri temsilciniz ile iletişim kurarak su sebili temizliği için bilgi alabilir ve randevu planlaması yapabilirsiniz.