Telefon Yol Tarifi WhatsApp

İkinci El Su Sebili

İkinci El Su Sebili

İkinci El Su Sebili

Aradığımız özelliklere uygun piyasada satışa sunulan birçok su sebili modeli bulunmaktadır. Farklı model ve özelliklerde olan su sebilleri kendi içlerinde de farklı teknik özellikler barındırır.

Örneğin elektronik aksamlı su sebilleri, kazan kalitesi paslanmaz olan su sebilleri, çeşitli aparat bağlantılı olan su sebilleri, elektrik tasarrufu sağlayan su sebilleri gibi.

Yeni alınan su sebillerinde model belirlemesi de yapabiliriz. Yeni alımlarda modelin doğru belirlenmesi çok önemlidir. Tüketici miktarı ve istenilen suyun sıcaklığına kadar birçok değişkeni bulunan su sebilleri alımlarında, doğru tercih yapılmazsa verim alınamaz.

Örneğin 60 adet tüketici gurubuna ofis tipi su sebili yetersiz kalacaktır. Burada sanayi yani endüstriyel tip su sebilleri tercih edilmelidir.

İkinci el su sebili tercihlerinde model karşılaştırılması yapılmaz fakat yeni sebil alımlarında isteğe en uygun marka ve model satın alımları yapılabilmektedir.

İkinci el su sebili; sebilin daha önce başka bir kullanıcı tarafından barındırılması ve yeni kullanıcıya eski malzeme olarak satışının yapıldığı sebillerdir.

Üstten damacanalı, gizli damacanalı, ev tipi, sanayi tipi, mini buzdolaplı, tezgah üstü, arıtmalı veya bağlantılı gibi bir çok su sebili modeli bulunmaktadır. Bu model ve teknik aksamlar zenginliğine yeni sebil alımlarında ulaşmak mümkündür.

Bunun yanında ikinci el sebil yani kullanılmış sebil alımlarında ise belirli özellik ayrıştırması yapabilirsiniz. Bunun dışında bir önceki tüketici hangi modeli tercih ettiyse onu satın alırsınız.

İkinci el su sebili alımlarının tercih edilmesinin sebebi, yeni sebil fiyatların yüksek maliyette olmasındandır. Bu maliyete girmek istemeyen tüketici, ikinci el sebil alımı yaparak kullanmayı hedefler. Bu kesinlikle yanlış bir düşüncedir.

İkinci el sebil alarak tüketim talebinize karşılık bulamayacağınız gibi, birçok hastalığı da sebille birlikte hanenize taşıyabilirsiniz.

KULLANILMIŞ YANİ İKİNCİ EL SU SEBİLLERİNDEKİ TEHLİKE!

İkinci el yani kullanılmış olarak satın alınan su sebillerinde, dikkatimizden kaçan ya da tahmin edemeyeceğimiz birçok risk faktörü bulunabilir.

Eski kullanıcı zaten bu sebili ya ihtiyacına karşılık vermediği için satar ya da bir problem yaşamışsa değiştirmek ister.

Bebek arabası, biblo, tablo, koltuk gibi birçok eşyanın ikinci el satılması normaldir.

Bunun yanında su sebili gibi sağlığımıza direk etkileyebilecek bir cihazın ikinci el satın alınmasını Tekdez Kurumsal olarak önermemekteyiz.

KULLANILMIŞ YANİ İKİNCİ EL SU SEBİLLERİNDEKİ RİSKLER NELERDİR?

  1. Önceki kullanımda arızaya bağlı tamirat görmüş olabilir,
  2. Önceki kullanımda su sebili tozlu, kirli veya steril alanda muhafaza edilmemiş olabilir,
  3. Kireçlenme problemi ve su boru hattı tıkanıklığı yaşanmış olabilir,
  4. Önceki kullanımda su sebili su kaçırmış olabilir,
  5. Elektrik kaçağı problemi yaşatmış olabilir,
  6. Önceki kullanımda hiç temizlenmemesinden kaynaklı sağlık problemleri yaşatmış olabilir,
  7. Sebil arka motoru yani ısınan bölgelerde böcek üremesi yapmış olabilir.

Önceki kullanımlarda tamirat gören su sebillerinin teknik aksaklıkları, elden çıkarılmak için yeni tüketiciye vurgulanmayabiliyor. Bu durumda ikinci el su sebili satın alan müşteri, daha önceki sebil arızalarıyla tekrar karşılaşabilir. Bu durumda ucuz aldığı su sebilini kullanamaz ve boşuna masrafa girmiş olur.

Su sebili ilk sahibinde yanlış konumlandırılmış ve steril alanda muhafaza edilmemiş de olabilir. Bu durumda sağlıksal risk başlar ve dikkat edilmesi gerekir.

Kireçlenme ya da tortu problemi oluşmuş ikinci el su sebilini satın almış olabilirsiniz. Kireçlenme yaşanmış su sebiline uygulanacak hiçbir temizlik ve dezenfeksiyon işlemi yeterli sonuçları vermeyecektir. Yeni kullanıcı ya da musluktan su gelmemesi şikayetini yaşar, yada içilen suda tortular görebilir.

Su sebilleri arka tıpadan veya hazneden kaçırabilir. Arka tıpa su kaçakları tıpanın değiştirilmesi ile düzelir ve maliyetsizdir. Kazanda oluşan bir su kaçağı ise maliyetli tamir gerektiren işlemleri gerektirir.

Sebilin daha önce kaçırmasıyla ya da elektronik aksamındaki arıza sebebiyle elektrik kaçağı yaşatmış olması da kuvvetle muhtemel durumdur. Çok iyi tamir edilmediyse ve kontrolleri yapılmadıysa, yeni kullanıcıda bu sorunu yaşayabilir.

Eski kullanıcı sebilini 3 ayda bir düzenli olarak temizlik bakım işlemine sokmamış olabilir. Böyle bir durumda sebilde üreyen koliform, ekoli ve enterekok gibi bakteriler, sebilin taşınmasıyla yeni kullanıcıyı sağlık riskiyle karşı karşıya bırakır. Su sebili temizliği her 3 ayda bir düzenli olarak ozon sistemiyle uygulanır. Tekdez Kurumsal olarak su sebili ozon temizliği hizmetini Türkiye genelinde sağlamaktayız.

Amacımız hiçbir şekilde bir tüketim ürününü karalamak ya da satış modelini beğenmemek değildir. Tekdez Kurumsal olarak İkinci el su sebili alımlarında yaşanacak sağlık ve teknik sorunları değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız.