Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Galvaniz Su Deposu Temizleme

Galvaniz Su Deposu Temizleme

Galvaniz Su Deposu Temizleme

Su depoları kesinti olduğu zaman muhafaza ettikleri suyu, kullanım ve tüketim alanına ulaştırmak için kurulmuş depolama alanlarıdır.

Su depolarının birçok çeşit ve niteliği bulunabilir. Bunlar Plastik su depoları, metal alaşım su depoları ve beton su depoları olarak nitelendirebiliriz.

Galvaniz su deposu da bir metal alaşım su deposu çeşididir. Metal alaşım su depoları genellikle çelik, sac ve galvaniz olarak değerlendirilir.

Metal alaşım su depolarının kalite seviyesini ise sac, galvaniz ve çelik olarak belirtebiliriz. Belirttiğimiz gibi galvaniz su depoları orta segment kalitede depo çeşidimizdir. Galvaniz su depoları aynı sac ve çelik depolar gibi metal alaşımdan imal edilir. Doğada bileşik halde bulunan bu depolar, tekrar bileşik hallerine dönmek için suda korozyona uğrarlar.

Bu korozyon galvaniz su depolarında paslanma, delinme, yarılma, aşırı kirlenme gibi sorunlar oluşturabilmektedir.

Galvaniz su deposu temizleme hizmeti konusunda uzman, yeterliliklere sahip profesyonel firmalarca yaptırılması gerekir. Galvaniz su deposu temizleme işlemi, diğer metal alaşım su depolarında olduğu gibi zor ve meşakkatli bir süreçtir. Bu zorluğun başlıca sebebi galvaniz depoların dibindeki bölmelerdir.

Galvaniz su depoları zeminindeki bölmeler tek tek temizlenmek zorundadır. Buda galvaniz su deposu temizliği hizmetinin süresinin uzamasına sebebiyet verir.

Galvaniz su deposu temizliği periyodik süreleri, diğer depolarla eş değerdir. Yani her çeşit su deposu standartlarda 6 ayda bir temizlenip dezenfekte edilmelidir. Galvaniz su deposu, sac su deposu yada beton su deposu şu sürelerde temizlenmeli ayrımı yapmak doğru değildir.

Koliform, ekoli, enterekok gibi insan sağlığını risk altında bırakan bakteri ve mikroplar, aynı diğer depo türlerinde olduğu gibi galvaniz su depolarında da rahatlıkla üreyebilmektedirler.

Bu üreme sonrası galvaniz su deposundan tüketilen yada içilen su ile kolaylıkla sağlığımızı tehdit edebilmektedir. Bu tehditleri ortadan kaldırmak için galvaniz su deposu temizliği işleminin 6 ayda bir ve devamında süreklilik arz edecek şekilde yaptırılması mühim bir konudur.

Tekdez Kurumsal; uzman ekipleri ve profesyonel ekipmanlarıyla Türkiye 81 ilinde galvaniz su deposu temizlik hizmeti vermektedir. Kuruluşumuzdan aldığınız su deposu temizliği hizmeti sonrası Sağlık Bakanlığı dahil her denetim kurumunda belgelendirebileceğiniz EK1 ve EK2 servis hizmet formu tarafınıza kaşe imzalı olarak teslim edilir.

Ayrıca galvaniz su deposunun temizlenmeden önceki resimleriyle, temizlendikten sonraki resimleri de teknik raporla birleştirilerek tarafınıza E-Posta olarak gönderilir.

Tekdez Kurumsal firmamız Sağlık Bakanlığı biyosidal uygulama izin belgesine sahiptir. GSM ruhsatı, marka tescilleri tam ve eksiksiz olup, İSO süreçlerinde düzenli olarak denetlenmektedir. Bu denetlemelerin amacı, değerli müşterilerine standartların üzerinde hizmet verilmesini sağlamaktır.

Galvaniz su deposu temizliğinde mutlaka yere 0.1 mm çekiş kapasitesine sahip dalgıç pompalarla 150 bar basınç kapasitesine sahip su kompresörleri kullanılmalıdır.

Bazı merdiven altı olarak tabir edilen firmaların plastik pompalarla depodaki kirli suyu tahliye etme çabalarına üzülerek şahit olmaktayız. Plastik pompaların kullanılma sebebi maliyet yönünden ucuz olmasıdır. Buna karşılık plastik pompalar depo zemininde ortalama 2 parmak kirli suyu bırakır yani çekiş sağlayamaz. Bu kirli suya kimyasal sonrası durulama suyu da eklenince depoda biyolojik bir kirlilik oluşur.

Burada ifade etmek istediğimiz ucuz hizmet alımı yada yeterlilikleri kontrol edilmeden firma seçimleri bazen ciddi yaptırımlar doğurabilir. Sağlıklı kullanmak için temizlettirilen galvaniz su deposu böyle tahkim edevat kullanımıyla eskisinden daha kirli bir hal alabilmektedir.

Galvaniz su deposu temizliği işlemi gerçekleştirecek firmanın yeterlilik sertifikaları mutlaka hizmet alan kurum tarafından kontrol edilmeli ve temizlik süreçleri denetlenmelidir. Ancak bu yaptırım ve kontrollerle sağlıklı su deposu kullanımına ulaşılabilir.

Galvaniz su deposu temizliği işleminden önce depodaki mevcut su, hizmet tarihine kadar müşteri tarafından tüketilmelidir. Bu tüketim ana şebeke vanasının kapatılması ve depodaki suyun kullanılarak azaltılması yönünde olmalıdır. Olağan dışında yani depoda temizlik öncesi bir biyolojik kirlilik saptandıysa, depo suyu kesinlikle kullanıma sunulmamalıdır. Bu kirli su depo tahliye musluğundan izole edilmeli ya da hizmet veren profesyoneller tarafından depo dışarısına atılmalıdır.

Biyolojik kirlilik saptanan bu suyun bahçeye yada yola atılması da doğru değildir. Bu kirli su mutlaka rögar yada kanalizasyona izole edilmelidir.

Tekdez Kurumsal firmamızdan Galvaniz su deposu temizleme hizmeti hakkında detaylı bilgi talep edebilir yada galvaniz su deposu temizliği randevusu oluşturabilirsiniz.