Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Ev Tipi Su Sebili Temizliği

Ev Tipi Su Sebili Temizliği

Ev Tipi Su Sebili Temizliği

Ev tipi su sebilleri, adından da anlaşılacağı üzere gerek evlerde, gerekse iş yerlerimizde sıcak ve soğuk su tüketimi sağladığımız elektrikli cihazlardır. Sıcak ve soğuk suyun muhafaza edildiği su sebilleri, su tüketimini kolaylaştırmaktadır.

Piyasada farklı marka ve modellerde birçok sebil görülmektedir. Ev tipi sebillerin Bosch, Arçelik, Vestel, Siemens, Awox, Dijitsu, Profilo, Altus, Uğur, Beko gibi birçok marka ve çeşidi bulunmaktadır. Marka ve sebil çeşidi temizlik işleminde bir önem arz etmemektedir.

Ev tipi su sebili temizliği marka ve çeşit fark etmeksizin tüm sebillerde olduğu gibi en geç 3 ayda bir yapılması gerekmektedir. Ev tip sebil olarak adlandırılan cihazların diğer bir ismide, ofis tipi su sebilleridir.

Ev tipi su sebilleri, su muhafaza kapasitesi açısından küçük cihazlardır. Ev tipi su sebilleri çift hazneye sahiptirler. Haznelerinde ortalama 5 litre suyu muhafaza edebilirler. Bu haznelerin 3 litresi soğuk, 2 litresi sıcak olarak saklanmaktadır.

Ev tipi su sebilleri alttan gizli damacanalı ve üstten damacanalı olarak iki farklı şekilde üretimi gerçekleşmektedir. Suyun tedarik edildiği damacana alt ya da üst taraf da olabilir. Alttan damacanalı ev tipi su sebiline su, pompalar yardımıyla çekilmektedir. Üstten damacanalı ev tipi sebilinde ise, suyun kendi ivmesiyle akışı sağlanmaktadır.

Ev tipi su sebilleri günlük su tüketimini sağlamasına istinaden, hijyenik olması sağlık açsısından önem teşkil etmektedir. Sağlıklı suyu korumak ve tüketmek için temizlik ve dezenfeksiyon hizmetinin profesyonel olarak alınması gerekir.

Su sebili temizliği konusunda, halk arasında kulaktan kulağa yayılan ve internette yanlış sunulan birçok bilgiler mevcuttur. Bunları şu şekilde açıklayabiliriz;

  1. Su sebili temizliğinde merdiven altı firmaların kullandığı klor tableti ile temizlik kesinlikle yapılmamalıdır,
  2. Ev tipi su sebili temizlik ve dezenfeksiyon işleminde sirke, karbonat, çamaşır suyu gibi kimyasallar asla kullanılmamalıdır,
  3. Ev tipi sebil dezenfeksiyonunda limon tuzu ile işlem katiyen sağlanmamalıdır,
  4. Sıcak su buharı su sebili temizliğinde kullanılmaması gereken bir işlemdir.

Bu uygulamalar ev tipi su sebili temizliği hizmeti için, yanlış olmakla beraber bir doğruluğu bulunmamaktadır.

Yanlış yöntemlerden biri olan klor tableti uygulaması, tamamen asparagas bilgidir. Ev tipi su sebili temizliğinde ozon dışında hiçbir ürün kullanılmamalıdır.

Sirke, karbonat ve çamaşır suyu gibi kimyasallar su sebili temizliği işleminde tamamen yanlış bir bilgilendirmedir. İçme suyu olarak tüketim sağladığımız ev tipi su sebillerine, kimyasal ürün kullanımı yapılmamalıdır. Doğal dezenfektan olan ozon tercih edilmelidir.

Ev tipi su sebili temizliğinde yanlış verilen bir diğer bilgi de, sıcak buhar kullanımıdır. Sıcak su buharı ev tipi sebil temizleme işleminde kullanılmamalıdır. Çünkü sebil içerisinde sıcaklık farklılığı bakteri ve patojen oluşumunu tetiklemektedir.

Yanlış bilinen bütün uygulamalarda sebilde hijyeni sağlamayıp, tam tersi etki göstermektedir. Ev tipi su sebili temizliği işleminde, yanlış uygulanan her yöntem bakteri oluşumuna neden olacaktır. Buda su sebiline fayda yerine zarar getirecektir. Bundan dolayı bu bilgilere itibar edilmemelidir.

Öncelikle ev tipi su sebili temizliği hizmetinin yetkili ekiplerce alınması gereken bir hizmet olduğu atlanmaması gereken bir konudur. Ev tipi su sebili temizlemede doğru metot ve yöntem, su sebili dezenfekte hizmetinde ozon kullanmaktır. Ozon dışında hiçbir ürün kullanılmamalıdır.

Tekdez Kurumsal firmamızın; misyon politikası toplum sağlığını korumaktır. Bu düşünce doğrultusunda uzman kadrosuyla, ev tipi su sebili temizleme hizmetinde doğal dezenfektan olan ozonu kullanmaktadır.

Profesyonel ve yetkili ekiplerimiz tarafından 2000 miligramlık ozon jeneratörleri kullanılarak ozonlama hizmet sağlanmaktadır. Sağlanan hizmetle, su sebilinin tüm hazne ve hazne kapakları ozon ile steril edilmiş olacaktır. Su sebili temizliği ve dezenfektesi sayesinde tüm bakterilerden arındırılmış ve sağlıklı kullanım gerçekleşecektir.

Su yaşam için vazgeçilmez ihtiyaçların başında gelmektedir. Ev tipi su sebilleri de bu konuda önem teşkil etmektedir. Sağlıklı ve temiz su kullanımı konusunda gereken her türlü tedbir alınmalıdır. Ev tipi su sebili temizliği konusuna gereken hassasiyet gösterilmelidir.

Tekdez Kurumsal firmamız Türkiye geneli hizmet vermekte olup, Ev tipi su sebili temizliği konusunda profesyonel ekiplerle çözüm önerileri sunmaktadır. Sağlık Bakanlığından yetkili kuruluş olmanın gururuyla, siz değerli müşterilerimizin temizlik ve dezenfeksiyon taleplerini karşılamaktayız.

Tekdez Kurumsal firmamızı arayarak ev tipi su sebili temizleme hizmeti talebinde bulunabilir, su sebili dezenfektesi ve ozonlama hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz.