Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Ev İçin Böcek İlaçlama

Ev İçin Böcek İlaçlama

Ev İçin Böcek İlaçlama

Evlerde görebileceğimiz zararlı böcekler arasında hamam böceği, bit, pire, tahtakurusu, fare, kene, sivrisinek, karasinek yoğun olarak yer almaktadır. Bu vektörler arasında evlerde en fazla karşılaşacağımız tür hamam böceğidir.

Bu türün evlerde yoğun bir şekilde görülmesinin sebebi yayılma alanının çok geniş olması, uygun şartlarda üreme hızının fazla olması, besin olarak saç kılından tırnağa, besin kalıntılarından ahşap ve kağıda ve hatta birbirlerinin ölüsünü yiyerek de besleniyor olmalarından kaynaklanmaktadır.

Evlerde göreceğimiz diğer vektörler arasında bit, pire, kene gibi kan emerek beslenen zararlılar daha çok hayvanlar üzerinden bulunup konukçu bulamadıkları takdirde insan ile temas ederek yaşamlarına devam ederler. Fare, türlerinin özelliklerine göre insanların bulunduğu ortamlarda yaşamaya adapte olabilirler. Bu sebeplerle Ev için böcek ilaçlama hizmeti asla ihmal edilmemelidir.

Farenin insanlara zararı besinleri yemesi sonucu taşıyacağı hastalık etmenlerini bulaştıracağı gibi ön dişlerini törpülemek için elektrik kablosundan ahşaba, araç mekanik aksamları gibi noktaları kemirmesi sonucu kısa devre yaparak ev ve fabrika gibi kuruluşlarda yangınların çıkmasına neden olabildikleri gibi araçların çalışmamalarına neden olmaktadır.

Sivrisinek, ergin dişi sivrisinekler yumurtalarını geliştirmek için proteine ihtiyaç duyarlar. Proteini çevresindeki en yakın sıcakkanlılardan (insan, kedi, köpek, at, ve benzeri) kan emerek sağlarlar.

Bu kan emme sırasında taşımış oldukları hastalık etmenini sağlıklı kişilere bulaştırdıkları gibi hasta kişilerden de hastalık etmenlerini sağlıklı kişilere bulaştırabilirler.

Dünyada sivrisineklerin taşımış oldukları sıtma, dank humması, sarıhumma, batı nil virüsü, zika virüsü gibi birçok virüsü taşıdıkları ve bu virüslerin dünyada birçok can kaybına neden oldukları rapor edilmektedir. Özellikle yazın sivrisinek daha aktif oldukları için Evde böcek ilaçlama çalışmalarında mutlaka uzman kuruluşlardan destek alınmalıdır.

Son derece sağlık açısından olumsuz sonuçlara neden olan bu vektörler aynı zamanda görüntüleri ile insanlarda psikolojik olarak da bir etkiye neden olmaktadırlar. Bu canlılar mutlaka mücadele çalışmaları yapılmalıdır.

Evlerde görülen bu vektörler ile Ev için böcek ilaçlama çalışmaları yapılacak ise mutlaka konusunda uzman, teknik deneyime sahip ve sonuç odaklı çalışan kuruluşlardan destek alınmalıdır. Ev için böcek ilaçlama çalışmalarında uzman ve teknik bilgi birikimine sahip akredite olmuş kuruluşlar ile yapılan çalışmalar etkin sonuçlar verecektir.

Ev için böcek ilaçlama çalışmalarında neden akredite olmuş,  konusunda uzman ve hızlı çözümler üreten kuruluşlar tercih edilmelidir?

Ev için böcek ilaçlama çalışmalarında akredite olmuş kuruluşlar, Sağlık Bakanlığı tarafından verilen gerekli tüm yasal izinleri almış kuruluşlardır. Bu kuruluşlarda görev alan personel teknik açıdan tüm donanımlara sahip olup aynı zamanda ev için böcek ilaçlama çalışmalarında oldukça tecrübelidir.

Aynı zamanda bu personel ev için böcek ilaçlama çalışmalarında ve uygulama sonrasında uyulması gereken tüm kuralları bildiği için olası yanlış uygulamaların önüne geçmiş olacaktır.

Aksi durumda ev için böcek ilaçlamasını deneyimsiz, konusunda uzman olmayan kişiler yaptığı takdirde zehirlenmeler, gereksiz ilaç kullanımına, yanlış tercihleri sonucu istenmeyecek sonuçların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Bu sebeple ev için böcek ilaçlama çalışmaları; ev halkı ya da konusunda teknik bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından yapılmamalıdır.

Yasal olarak gerekli belgeleri sağlamayan kişi ya da firmalar ev için böcek ilaçlaması yapmaları yasaktır. Mutlaka Ev için böcek ilaçlama çalışmaları yapacak kurumlardan Sağlık Bakanlığı tarafından gerekli izinlerinin olup olmadığını talep edin.

Ev içi böcek ilaçlamalarında kurumsal firmalardan teknik destek alınmalı ve uyarıları mutlaka dikkate alınmalıdır.

Uzman kişi, ev için böcek ilaçlamasında öncelikte vektörün doğru teşhis edilmesini sağlayarak uygun insektisit seçilmesini sağlayacaktır.

Vektörün nerelerde saklanabileceğini ve eve nasıl geldiğini belirleyerek bir daha aynı olumsuz durumlar ile karşılaşılmaması için alınması gerekli tedbirleri belirleyecek olup, vektörün eve girişi için ortam sağlayan olumsuzlukları ev için böcek ilaçlama çalışmalarından sonra rapor hazırlayarak aynı olumsuzlukların yaşanmaması için gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.

Ev için böcek ilaçlama çalışmasında tür teşhisini yaptıktan sonra uygun insektisit seçerek çevreye olan olumsuz etkileri en aza indirecek ve gereksiz ilaç kullanımının önüne geçmiş olacaktır. Ev içi böcek ilaçlamalarında uzman kişilerin gerek uygulama öncesi yapmış olduğu teknik kontroller gerekse uygulamadan sonra hazırlayacakları raporlara mutlaka uyulması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen konular doğrultusunda Ev içi böcek ilaçlama çalışmalarında Tekdez Kurumsal olarak önceliğimiz insan sağlığını korumaktır.

Bu durumu Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli yasal izinler alınmış olup ISO kalite ve yetki belgelerine sahip, bünyesinde bilgi birikimine sahip uzman ekip kadrosu ile güçlendirmiş, hızlı ve etkin sonuçlar üren, Türkiye genelinde geniş bir hizmet ağına sahip kuruluşumuz evde böcek ilaçlama çalışmalarında profesyonel çözümler sunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı ve İSO denetim süreçlerinde hizmet veren kuruluşumuzdan ilaçlama hizmet randevusu oluşturabilir ya da evde böcek ilaçlama çalışmaları konusunda bilgi talep edebilirsiniz.