Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Çelik Su Deposu Temizleme

Çelik Su Deposu Temizleme

Çelik Su Deposu Temizleme

Su depoları şebeke suyundan kesinti olduğu zamanlarda su ihtiyacımızı karşılayan ve suyu kullanım alanımıza daha sağlıklı olarak ulaşmasını sağlayan muhafaza alanlarıdır.

Su depoları uzun süre temizlenip dezenfekte edilmediğinde bakteri ve mikrop üretmeye başlarlar. Bu sebeple Çelik su deposu temizleme hizmeti periyodik olarak yaptırılması gereken bir hizmettir.

Su deposu temizliği Sağlık Bakanlığı 2007-67 genelgesinde olduğu gibi kesinti olduğu zamanlarda 3 ayda bir, olağan dönemlerde 6 ayda bir yaptırılması zorunlu bir hizmettir.

Çelik su deposu temizliği işlemini genelgelere uymak yada zorunluluk sebebiyle yaptırmak doğru değildir. Burada ilk düşünülmesi gereken insan sağlığıdır. Bu sebeple temizlik ve dezenfektesi yapılmamış çelik su deposundan bulaşabilecek hastalıklar doğru değerlendirilmeli ve paranın insan sağlığından önce gelmediği anlaşılmalıdır.

Su deposu temizliği bazı durumlarda ihmalkarlık nedeniylede temizlenemeyebilmektedir. Tekdez Kurumsal firmamızdan çelik su deposu temizliği hizmetlerinde profesyonel destek talep edebilirsiniz.

Çelik su deposu esasında metal alaşım su depoları sınıfına girer. Metal alaşım su depoları kendi içinde sac, galvaniz ve modüler çelik olarak ayrılmaktadır.

En düşük kaliteden yükselerek ifade etmek gerekirse sac, galvaniz ve çelik doğru sıralama olacaktır. Çelik su depoları sac ve galvaniz su depolarına göre daha dayanıklı ve suyu sağlıklı saklama alanları olarak değerlendirilmelidir.

Adından yanılgıya kapılıp, kirlilik oluşturmayacağı ya da paslanma yapmayacağı algısına kapılmak doğru değildir. Çelik su deposu doğadaki saf haliyle bileşiktir. Bu bileşik işlenerek çelik haline getirilir fakat işlenme esnasında birçok materyal ile birleştirilir. Yani çelik su deposu olarak satın aldığımız ürün aslında %100 çelikten yapılmış değildir.

Bu saydığımız sebeplerden ötürü çelik su depoları da diğer sac ve galvaniz su depoları gibi düzenli temizlenip dezenfekte edilmediğinde paslanır. Paslanma ilerler ise depoda delik ve yarık oluşabilir, su deposunda kaçak problemi meydana gelir.

Su deposunun niteliği, biyolojik kirlik oluşmaması için etken bir durum değildir. Sadece bu nitelik bakteri ve mikrop oluşumunu geciktiren bir maddedir.

Bu konuyu şöyle özetlemek gerekirse; plastik bir su deposunda muhafaza edilen sudaki biyolojik kirlilik ile, çelik su deposunda oluşan biyolojik kirlilik eşit değildir. Plastik su deposu niteliği gereği 3 ayda biyolojik kirlilik gösterirken bu süre düzenli kullanımda çelik su depoları için 5-6 ay aralığıdır.

Yani plastik, beton, çelik, sac niteliği fark etmeden temizlenip dezenfektesi yapılmayan su depoları bakteri ve mikrop üretir. Bu bakterilerin en başında çoğunlukla Koliform, E.Coli ve Enterekok gelmektedir.

Çelik su deposu temizliği hizmeti, diğer su depolarının temizlenip  dezenfekte edilmesinden daha meşakkatli bir işlemler bütününü içerir. Çelik su depolarının dip kısımları bölmelidir. Bu bölmeler temizlik ve dezenfeksiyon işleminde tek tek işleme tabi tutulur. Bu sebeple çelik su deposu temizliği süresiyle, diğer su depolarının temizlik süreleri arasında da farklılıklar bulunur. Çelik su deposu temizliği her zaman diğer depolara göre daha fazla zaman almaktadır.

Çelik su deposu temizleme hizmeti muhakkak, konusunda uzman gerekli yeterliliklere ulaşmış firmalarca yapılması gerekir. Merdiven altı olarak tabir edilen firma ya da şahıslardan alınacak hizmetlerin, fayda yerine zarar getireceği unutulmamalıdır.

Çelik su deposu temizliğinde kullanılacak dezenfektan ürün, geride atık bırakmayan pompalar, kompresör bar seviyesi, Ulv sanitasyonları, ozon nötralizasyon işlemleri talep edilen hizmetten çok, beklentilerin ötesinde kalite yaratır. Bu işlemlerin bütününe, Tekdez Kurumsal firmamızdan talep ettiğiniz tüm hizmetlerde ulaşabilirsiniz.

Çelik su deposu temizliği taleplerinizden önce, konusunda uzman müşteri temsilcinizden hizmet süreçleri hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

Tekdez Kurumsal Türkiye’nin 81 ilinde geniş servis ağıyla çelik su deposu temizliği ve dezenfektesi hizmetlerini vermektedir.

Sağlık Bakanlığı yetki ve izin belgelerine sahip Tekdez Kurumsal firmamızın verdiği tüm hizmetler, marka tescilleriyle güvence altına alınmıştır. Bu sebeple kullandığımız hiçbir metot ve yöntemin, diğer firmalar tarafından uygulanamayacağı kanunen yükümlülük haline getirilmiştir.

Tekdez Kurumsal firmamızdan talep edeceğiniz su deposu temizliği hizmetinden önce, hizmeti verecek personellerin tüm yetki ve kalite sertifikalarını inceleyebilirsiniz. Akreditasyonu eksiksiz, portör muayene raporları düzenli olarak tutulan profesyonellerimizden gönül rahatlığıyla destek alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Türkiye genelinde Çelik su deposu temizliği hizmetleri hakkında bilgi almak ya da çelik su deposu temizlik hizmeti randevusu oluşturmak için lütfen temsilcinizle iletişime geçiniz.