Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Anadolu Yakası Su Deposu Temizliği

Anadolu Yakası Su Deposu Temizliği

Anadolu Yakası Su Deposu Temizliği

Su deposu temizliği ve dezenfektesi hizmeti ilgili kuruluşların genelgelerine göre yaptırılıp, takip edilmektedir. Sağlık Bakanlığının 2007-67 genelgesinde su deposu temizliği hizmeti; uzun süre su kesintilerinde 3 ayda bir, periyodik olarak 6 ayda bir yaptırılması zorunlu hale getirilmiştir.

Tekdez Kurumsal firmamız tüm Türkiye genelinde olduğu gibi İstanbul Anadolu yakası su deposu temizliği hizmetini de profesyonel yöntemlerle vermektedir.

Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar genelindeki tüm merkezlerde Sağlık Bakanlığı yetki ve kalite sertifikasına sahip firmamızdan Anadolu yakası su deposu temizliği hizmeti talep edebilirsiniz.

Neden 6 ayda bir su deposu temizliği yaptırmalıyız?

Su depoları çeşitli etken durumlara göre zamanla fiziksel ve biyolojik olarak kirlenmektedir. Bu etken durumların başında dış coğrafi değişiklikler, su kesintileri, gelen suyun kirliliği, sirkülasyonu yapılmayan su, su depolarının niteliğini örnek olarak verebiliriz.

Su depoları periyodik olarak temizlenmediğinde fiziksel ve biyolojik olarak kirlenmektedir. Fiziksel kirliliğe depodaki suyun bulanıklaşması, çamur ve balçık birikmesi, suda oluşan kokuyu örnek olarak verebiliriz.

Biyolojik kirliliğe ise su deposunda üreyen ekoli, enterekok ve koliform bakterileri belirtmek doğru olacaktır.

Fiziksel kirlilik depodaki suyun kullanımını kısıtlar. Biyolojik kirlilik ise kullanılan yada tüketilen su neticesinde çeşitli sağlık problemlerinin oluşmasını tetikler.

Bu sağlık problemlerinin başında ishal, kusma, bağırsak enfeksiyonları, alerji, zatürre, sıtma gelmektedir.

Bu saydığımız sebeplerden su deposu temizliği her altı ayda bir periyodik ve düzenli olarak yaptırılmalı, ihmal edilmemelidir.

Su deposu temizliği neden ihmal edilir?

Su depoları kurulum alanları gereği genellikle konutlarda zemin katlara ya da kazan dairelerinde bulunur. Gözden uzak olan su depolarının varlığından kimi zaman hane sakinlerinin bile haberi olmamaktadır. Hal böyleyken tüketilen ya da kullanılan suyun nasıl evimize ya da yaşam alanımıza ulaştığı sorgulanmaz.

Depodaki su sirküle oluyor mu yada ne zaman en son temizletildiği gibi detaylar bazen de hayat telaşında göz ardı edilebilmektedir.

Unutulmaması gereken konu kirli suyun sağlığımıza verdiği tahribattır. Su sağlık demektir ve sağlıklı bir ortamdan hanemize ulaştığında tüketilmelidir.

Bazen maliyet olarak ta gider olarak gösterilmekten kaçınılmaktadır.  Asansör bakımı, boya badana işleri, kapıcı ücreti ve benzeri durumlar su deposu temizliğini hep arka plana iter.

Aslında su deposu temizliği bu sayılan maddelerden en önemlisi ve ihmal edilmemesi gerekendir. Ayrıca su deposu temizliği ve dezenfekte hizmeti sanıldığı gibi yüksek maliyetler çıkarmaz. Sağlığımızın asla parayla ölçülemeyeceği unutulmamalıdır.

Bazı durumlarda bağırsak enfeksiyonu ya da ateşlenme gibi sağlık problemleri yaşanılabilir. Bu sağlık sorunlarında hep akla gelen üşütme ya da dış etkenler olur. Çok az birey içilen ya da tüketilen gıdaları sorgular. Biyolojik kirliliğe ulaşan bir su deposundaki suyu içmemek, korunmak için yeterli değildir.

Bu suyla kişisel temizlik yapıldığında ya da meyve sebze gibi gıda ürünleri yıkandığında risk devam eder. Bu riskin ana teması depodaki biyolojik kirliliktir. 6 aylık periyodik temizlik takibi ihmal edilen her su deposunda mutlaka biyolojik kirlilik başlamış demektir.

Bu sebeplerle düzenli olarak su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu hizmeti alınması gerektiği unutulmamalıdır. Kuruluşumuz Anadolu yakası su deposu temizliği hizmetini profesyonel metotlarla vermektedir.

Su deposu temizliği hizmeti talep edeceğiniz kuruluşun kalite ve yetki belgeleri mutlaka sorgulanmalıdır. Yetkisiz, merdiven altı olarak tabir edilen firmalardan alınacak temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti, fayda yerine zarar getirebilir.

Böyle korsan firmaların su deposu temizliği esnasında kullanacağı dezenfektan ürünler, sağlığa zararlı olabilir ya da uygun tahkim edevata sahip olmadıkları için geride kimyasal atık bırakabilir.

Tekdez Kurumsal; Tüm Türkiye genelinde eksiksiz kalifikasyona sahip ekipleriyle su deposu temizliği ve sanitasyonu hizmeti sağlamaktadır. Personellerimizin hijyen, yeterlilik, portör, iş güvenliği gibi kalifikasyon belgeleri eksiksizdir. Ayrıca İSO denetim sistemine tabi olan kuruluşumuzun verdiği ve sağladığı tüm hizmetler, marka tescilleri ile güvence altına alınmıştır.

Belirttiğimiz gibi sağlığın parayla ya da ihmalkarlık ile ölçülmesi asla doğru değildir. Bu sebeple su deposu temizlik ve sanitasyon hizmetini ihmal etmemenizi öneririz.

Kuruluşumuzu arayarak profesyonel müşteri temsilcinizden detaylı bilgi alabilir, su deposu temizliği randevusu oluşturabilir ya da hizmetle ilgili fiyatlamada nasıl bir yol haritası çiziliyor öğrenebilirsiniz.

Anadolu yakası su deposu temizliği hizmetleri için, lütfen müşteri temsilcinizden randevu talep ediniz.