Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Bahçelievler Su Deposu Temizliği

Bahçelievler Su Deposu Temizliği

Bahçelievler Su Deposu Temizliği

Bahçelievler genelinde su deposu temizliği ve dezenfekte hizmeti; konusunda uzman, gerekli yetki ve kalite belgelerine sahip firmalarca yapılmalıdır.

Mevcut su depolarının sistem içerisindeki görevi; şebekeden yada kaynaktan gelen suyu, son tüketim noktasına steril, sağlıklı bir şekilde dağıtıma sunmaktadır. Bu süreçte su deposunun ve su tesisatının temiz olması çok önemli bir husustur.

Kirli bir su deposundan, kirli bir tesisat hattından yada eskimiş bir boru hattı üzerinden tüketim alanımıza gelen su, asla sağlıklı olamaz. Bu sebeplerle su deposunun temizliği kadar, su tesisat taşıma hattının da temizlik ve bakımları mühim bir konudur.

İstanbul Bahçelievler su deposu temizlik hizmetlerinde, Tekdez Kurumsal olarak değerli müşterilerimize profesyonel çözümler sunmaktayız. Bahçelievler genelinde tüm cadde ve merkez esas alınarak, su deposu temizliği hizmetini konusunda uzman, gerekli kalifikasyon belgelerine hak sahibi personellerimiz tarafından vermekteyiz.

Bahçelievler su deposu temizlik hizmetlerinde görevlendirdiğimiz personellerimizin hiçbir eksik belgesi ya da sertifikası bulunmamaktadır.

Kesinti olduğu dönemlerde ya da olağan süreçte su depoları; beton, metal alaşım ve plastik olarak ayrışmaktadır. Beton su depolarını fayans kaplama, Pvc membran kaplama, sürme izolasyon kaplama  yada kara sıva olarak ayrışmaktadır.  Metal alaşım su depolarını çelik, galvaniz ve sac olarak ayrıştırmak doğru olacaktır.

Çelik su depoları da modüler bir yapı halinde sistemimize kurulumu yapıldığı için diğer depo türlerine göre daha kullanışlıdır. Su deposunun çelik olması, kurulumun alanımıza %100 saf çelik olarak geleceği anlamını taşımaz. Çelik doğada bileşik haldedir. Birçok elementle birleştirilerek su deposu haline getirilen üründe, diğer depo türleri gibi paslanmaya ve korozyona karşı zaaftadır.

Plastik su depolarının üretim ham maddesi genellikle petroldür. Buna karşılık kurumsal firmalardan temiz edilecek plastik depolarda insan sağlığına zararlı solvent bulunmaz. Plastik su depoları fiber, plastik ve polietilen olarak kendi içlerinde dağılım göstermektedir.

Niteliği ve çeşitliliği fark etmeden Bahçelievler su deposu temizlik hizmetlerinde, değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda sorunsuz hizmet vermenin haklı gururunu taşıyoruz.

Bahçelievler su deposu temizlik hizmetlerinde,kurumsal  firma seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Bahçelievler genelinde su deposu temizleme hizmeti verecek kuruluşumuzun Sağlık Bakanlığı yetki ve izin belgeleri eksiksizdir. Biyosidal ürün uygulama izin belgelerimizle tüm Bahçelievler genelinde su deposu temizliği hizmetlerini sorunsuz olarak sağlamaktayız. Değerli müşterilerimizin verdiğimiz hizmetlerden memnun kalması ve referans olarak firmamızı belirtmesi, Tekdez Kurumsal’ın gün ve gün büyümesine olanak sağlamaktadır.

Bahçelievler su deposu temizlik hizmeti nasıl verilir?

 1. Bahçelievler genelinde hizmeti verilecek su deposu temizliği için, öncelikle randevu günü belirlenir.
 2. Randevu gününde su deposu temizlik personellerimize boş teslim edilmelidir. Bu boşaltma işlemi hizmet alan kurum sorumluluğundadır. Depo dibinde az miktarda su kalabilir, bu suyu uzman ekiplerimiz tahliye etmektedir.
 3. İçerisinde su olmadan boş teslim alınan su deposuna giriş sağlanmadan önce tek kullanımlık hijyen kıyafeti giyilir ve gerekli iş güvenliği önlemleri alınır.
 4. Su deposuna aydınlatma için projektörler takılır.
 5. Su deposu zemin ve duvarlarındaki kirlerin çözülmesi için komple yıkama gerçekleştirilir.
 6. Daha sonra su deposunun zemin ve yanal duvarları Sağlık Bakanlığı’nın ön gördüğü ürünlerle fırçalanır. Bu ürünler kimyasal ya da ozon ağırlıklı olabilir. Kimyasal ürün kullanımlarında MSDS belgeleri ek olarak müşteriye sunulur. Böylelikle Bahçelievler su deposu temizleme işlemlerinde, güvenilir sistem ve metotlarla işleyiş sürdürülmüş olmaktadır.
 7. Bu işlemden sonra su deposu tekrar 150 bar basınç kapasitesine sahip kompresörler vasıtasıyla yıkanır.
 8. Yıkama sonrası su deposu dibinde biriken kirlilik yere 0.1mm çekiş kapasitesine sahip dalgıç motorlarla, depo dışarısına izole edilir.
 9. Su deposu son kez durulama işlemine tabi tutulur.
 10. Bu işlemlerden sonra depodan çıkılır ve kapak başlığından Ulv pülverizatörleri vasıtasıyla havada oluşan bakteri ve patojenleri yok etmek için ozonlama yapılır. Ozonlama işlemi 25 mm Ulv pülverizatörleriyle uygulanır.
 11. Bahçelievler su deposu temizlik hizmetinden sonra, su deposunun çalışan aksamları kontrol edilir ve depo sağlıklı kullanıma teslim edilir.

BAHÇELİEVLER SU DEPOSU TEMİZLİK YETKİLİ SERVİSİ

Depodaki fiziksel ve biyolojik kirlenmenin çeşitli neden ve sebepleri bulunabilir. Bunlar barajlardan dağıtıma çıkan suyun taşıma hattındaki kirlilikle birlikte depomuza ulaşması,  deponun uzun süre temizlenmemesi sebebiyle biyolojik kirlilik oluşması veya depoya girip çıkamayan haşerelerin sebep olduğu kirlenme olarak belirtebiliriz. Bu saydığımız etken sebeplerin yanında depo dibinde sirkülasyonu sağlanamayan suda biyolojik kirlilik oluşturur.

Su deposundaki biyolojik kirlilik nedir?

Su deposundaki biyolojik kirlilik; depoda zamanla veya çeşitli etken durumlarla üreme sağlayan koliform, ekoli ve enterekok bakterilerinin oluşturduğu hastalık yapıcı kirlenmedir. Bu kirlenme sonucu insan sağlığını risk altında bırakabilecek ishal, kusma, bağırsak enfeksiyonları, hepatit gibi hastalıklar belirebilir.

Su deposundaki biyolojik kirliliğin önlenmesi için Bahçelievler su deposu temizlik işlemleriyle birlikte, su deposu dezenfeksiyonu da mutlaka sağlanmalıdır.

Su depolarındaki yosunlanmada, depodaki biyolojik kirlenmenin bir görüntüsüdür. Bunun dışında depodaki suda; koku, renk, bulanıklık ve tat farklılıkları biyolojik kirlilik altında değerlendirilir.

Bir su deposunun biyolojik ve fiziksel kirliliği, depoda üreyen koliform, ekoli ve enterekok bakterilerine bağlıdır. Bu bakteriler düzenli olarak temizliği sağlanmamış su depolarında ürer, tüketim ya da kullanım yoluyla insan sağlığını ciddi boyutta risk altında bırakabilir.

Su deposundaki biyolojik kirliliğe maruz kalmak için, o depodaki suyu illaki içmemize gerek bulunmaz. Kirlilik gerçekleşen suyla yıkadığımız gıdalar ya da kişisel temizliğimiz esnasında kullandığımız kirli su, hastalık oluşumu için yeterli sebeplerdir.

Her durumda Bahçelievler su deposu temizlik hizmeti; Sağlık Bakanlığının 2007-67 genelgesinde belirtildiği gibi 6 ayda bir yaptırılmalı ve devamında periyodik olarak temizlik işlemi devam ettirilmelidir. Uzun süreli su kesintilerinde bu süre, 3 ay olarak genelgelerde belirtilmiştir. Bahçelievler su deposu temizlik fiyatları için, müşteri temsilcinizden detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Araştırma geliştirme AR-GE çalışmalarımızla, teknolojiyi takip ediyoruz. Bahçelievler geneli tüm yaşam alanları ve merkezinde su deposu temizliği hizmetini en güncel teknolojiler ile sağlamaktayız. Hizmet sonrası deponuzun temizlenmeden önceki resimleriyle, temizlendikten sonraki resimleri tarafınıza mail olarak aktarılmaktadır. Su deposu temizliği sonrası izolasyon ihtiyacı yada bir aksaklık tespit edilirse, bu aksaklıkta tarafınıza teknik rapor olarak sunulmaktadır.

Tekdez Kurumsal olarak Bahçelievler genelinde su deposu temizleme hizmeti sağladığımız tüm kuruluşların periyodik takiplerini Tekdez Crm kontrolünde devam ettirmekteyiz. Bir sonraki su deposu temizliği hizmetinin vakti geldiğinde tarafınıza hatırlatma sms gönderilmekte ve müşteri temsilciniz randevu oluşturmak için bizzat tarafınıza arama gerçekleştirmektedir.

Bu hatırlatma mesaj ve aramaları standart olarak özel bir tarih girilmemişse 6 ayda bir periyodik olarak tekrarlanmaktadır.

Bahçelievler su deposu temizliği hizmeti veren tüm personellerimizin sigorta dökümleri, mesleki yeterlilik sertifikaları, hijyen belgeleri, yüksekte çalışabilir eğitim belgeleri, iş güvenliği belgeleri, portör muayene raporları eksiksizdir.

Tekdez Kurumsal olarak; Sağlık Bakanlığı biyosidal uygulama izin belgesi, marka tescilleri, İSO 9001 kalite denetim sertifikası, acil durum eylem planları ve risk analiz raporlarımız eksiksiz olarak hizmet alan kurum yetkilisine sunabilmekteyiz.

Su deposu temizliği belirttiğimiz tüm husus ve maddeler gereği profesyonel, işinde uzmanlık olarak akredite edilmiş, gerekli yetki ve kalite sertifikalarına sahip kuruluşlarca yapılmalıdır. Tekdez Kurumsal güvencesiyle Bahçelievler genelinde su deposu temizlik hizmetlerini sorunsuz bir şekilde vermekteyiz.

Bahçelievler su deposu temizlik ve dezenfeksiyon hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak ya da su deposu temizliği randevusu oluşturmak için lütfen müşteri temsilcinizle iletişim sağlayınız.

Bahçelievler genelinde su deposu temizliği taleplerinizden önce, su deposunun tonajı, niteliği (beton, plastik ve benzeri.), kullanılan suyun niteliği (şebeke, kuyu) gibi bilgileri doğru fiyatlamak ve en uygun temizlik metotlarının belirlenmesi için temsilcinizle paylaşmanız gerekmektedir.