Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Sebil İçi Temizliği Nasıl Yapılır?

Sebil İçi Temizliği Nasıl Yapılır?

Sebil İçi Temizliği Nasıl Yapılır?

Sebil içi temizliği, sebillerin düzenli olarak temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi için önemlidir. Sebil içi temizliği, profesyonel bir sebil temizliği firması tarafından yapılmalıdır.

TEKDEZ KURUMSAL olarak su sebili temizliği hizmetlerinde değerli müşterilerimize profesyonel temizlik desteği sağlamaktayız. Müşteri temsilcinizi arayarak Sebil içi nasıl temizlenir hakkında bilgi alabilir veya Su sebili temizliği randevusu oluşturabilirsiniz.

Su Sebili İçi Temizliğinin Önemi

Sebil içi temizliği, sebil suyunun kalitesini korumak için önemlidir. Sebil içi temizliği yapılmadığında, sebil suyunda bakteri ve mikroplar üreyebilir. 

Sebil içi temizliği, sebillerin kullanım ömrünü uzatmaya da yardımcı olur. Sebil içi temizliği yapılmadığında, sebil iç ünitesi zamanla kireç ve tortu ile kaplanır. Bu da sebillerin arızalanmasına neden olabilir.

Sebil İçi Temizliği Nasıl Yapılır?

Sebil içi temizliği, profesyonel bir sebil temizliği firması tarafından yapılmalıdır. Sebil temizliği firmaları, sebillerin temizliği ve dezenfeksiyonu konusunda uzmanlaşmış ve gerekli ekipman ve kimyasallara sahip firmalardır.

Sebil içi temizliği, sebillerin düzenli olarak temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi için önemlidir. Sebil içi temizliği, profesyonel bir sebil temizliği firması tarafından yapılmalıdır. “Sebil içi nasıl temizlenir?” 

 1. Sebil suyu boşaltılır.
 2. Sebil iç ünitesi sökülür.
 3. Sebil iç ünitesi, yumuşak bir fırça ile yıkanır.
 4. Sebil iç ünitesi, ozonla dezenfekte edilir.
 5. Sebil iç ünitesi, kurutulur.
 6. Sebil iç ünitesi, tekrar takılır.

Su sebili iç ünitesinde hazne, kapaklar, bidon delici ve dalgakıran sistemi muhakak temizlenip dezenfekte edilmektedir.

Sebil İçi Temizliğinde Kullanılan Kimyasallar

Sebil içi temizliğinde, yalnızca ozon kullanılmalıdır. Diğer kimyasallar, sebil iç ünitesine zarar verebilir.

Ozon, doğal bir dezenfektandır. Bakteri ve mikropları öldürmek için oldukça etkilidir. Ozon, sebil iç ünitesindeki tüm bakteri ve mikropları öldürerek, sebil suyunun kalitesini korur.

Sebil İçi Temizliği Fiyatları

Sebil içi temizliği fiyatları, sebil tipine, adetine, konumuna, kullanılan suyun niteliğine gibi faktörlerden değişkenlik gösterebilir. Su sebili temizliği fiyatları için lütfen Tekdez müşteri temsilciniz ile iletişime geçiniz.

Akredite Sebil Temizliği Firması

Su sebillerinin düzenli olarak temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi, kullanıcıların sağlığı açısından önemlidir. Bu nedenle, sebil temizliği hizmeti alırken, mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından akredite edilmiş bir firma seçmenizi tavsiye ederiz.

Akredite firmamızla Türkiye’nin 81 ilinde sebil temizliği hizmeti vermekteyiz. Firmamız, sebil temizliği konusunda uzmanlaşmış ve gerekli ekipman ve kimyasallara sahip bir firmadır. Firmamız tarafından verilen sebil temizliği hizmeti, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği standartlara uygundur.

Sebil İçi Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sebil içi temizliği yapılırken, aşağıdaki noktalara dikkat edilmesi gerekir:

 • Sebil suyu mutlaka boşaltılmalıdır.
 • Sebil iç ünitesi, yumuşak bir fırça ile yıkanmalıdır.
 • Sebil iç ünitesi, ozonla dezenfekte edilmelidir.
 • Sebil iç ünitesi, kurutulmamalıdır.
 • Sebil iç ünitesi, tekrar takılmalıdır.

Sebil içi temizliğinde ozon dışında asla başka kimyasal ürün ya da sirke karbonat gibi ürünler kullanılmamalıdır.

Sebil iç dezenfektesinde sebil iç ünitesinde hazne, hazne kapağı, bidon delici, dalgakıran sistemlerinin de muhakkak temizlenmesi gerekir.

Bu noktalara dikkat ederek, sebillerinizin iç ünitelerini temiz ve dezenfektesinde en güncek teknolojiyi kullanmaktayız. Sağlıklı su tüketimi ve su sebili kullanımı için yapmanız gereken tek şey, firmamızla iletişime geçmektir.