Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Beton Su Deposu Temizleme

Beton Su Deposu Temizleme

Beton Su Deposu Temizleme

Su depoları hayatımızda çok büyük önem taşıyan ve doğrudan etkileyen alanlardır. Su deposu temizliği Sağlık Bakanlığının ön gördüğü bir hizmet olup, 2007-67 genelgesinde olduğu gibi su kesinti olduğu zamanlarda 3 ayda bir, olağan dışı durumlarda ise 6 ayda bir yaptırılması zorunlu bir hizmettir. Beton su deposu  temizleme belirli periyotlarla yapılması gerekmektedir.

Beton su depoları belirli kapasitede suyu muhafaza edebilecek ve suyu saklayan depolardır.  Günlük yaşantımızda birçok yerde hayatımıza kolaylık sağlar. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Kısa süreli su kesintilerinde şebeke suyunun temin edilmesi,
  2. Yangın gibi olağan durumlarda kullanılacak suyun hazırda tutulması,
  3. Farklı amaçlarla suyu kullanmak için suyun muhafaza edilmesi,
  4. Suyun depolanıp bekletilmesi için hazne görevinde kullanılması ve benzeri,

Beton su depoları; maddelerde belirttiğimiz bütün ihtiyaçlarımız için suyu depolar ve temin eder. Temizlenmeyen beton su depoları hastalık saçmaktadır. Temizletmedeki ilk önceliğimiz toplumsal sağlığımız olmalıdır. Sağlık bakanlığının ön gördüğü şartname her ne kadar 6 ayda bir zorunlu hizmet olsa da, depoda ki mevcut su belirli periyotlarla kontrol edilmesi de büyük önem taşımaktadır. Depoda oluşabilecek koku, renk ve tat farklılıkları gibi değişimlerin belirtileri suda oluşan çamurlaşma, balçık ya da sudaki biyolojik kirlilik olabilmektedir.  

Bu kontrollerle depoda muhafaza olan suyun koku, renk farklılıkların bulunması durumunda azami olarak verilen 6 ay süresini beklemeden Beton su deposu temizlik hizmeti alınmalıdır. Aksi takdirde zaman içinde insan sağlığını tehdit edecek hastalıkların ortaya çıkması kaçınılmaz sondur.

Su deposu temizliği hizmetleri önemli bir işlem olup, profesyonel ve sektörde önceliği insan sağlığı aynı zamanda müşteri memnuniyeti olan Tekdez Kurumsal firmamızdan destek alabilirsiniz.

Beton su depoları kendi içerisinde üç ana başlıkta inceleyebiliriz. Bunlar fayans kaplama, kara sıva ve Pvc kaplama olarak değerlendirebiliriz.

Beton su depoları da diğer depo çeşitlerinde olduğu gibi bakım ve onarıma tabidir. Suyun korozyon etkisinden dolayı zamanla oluşabilecek sıva kayıpları, izolasyon kusmaları ve yoğun yıpranma sonucu depoda aşınma ortaya çıkar. Aşınmanın devamında depoda gözle görülür çatlaklar oluşur. Aşınmanın devamında sorun çözümlenmez ise beton depoda su kaçağı başlar.

Sonuç olarak deponun çeşitliliği ne olursa olsun sanitasyonu yapılmayan her depo bakteri mikrop saçar. Bu bakterilerin başında da genellikle Koliform, E.Coli ve Enterekok gelmektedir.

Beton su deposu temizliği alınmadan önce depodaki mevcut suyun tüketilmesi yada boşaltılması gerekir. Bu işlem hizmet alan kurumun sorumluluğundadır. Su boşaltımı düşünüldüğü gibi zor değildir. Deponun ana şebeke vanasını kapatılır depodaki su kullanılarak tüketilir ya da deponun tahliye vanasından da boşaltılabilmektedir.

Sudan arındırılan depoda, öncelikle çamur balçık varsa tahliye edilir. Sağlık bakanlığının ön gördüğü ürünlerle dezenfeksiyon hizmeti sağlanmaktadır. Tekdez Kurumsal firmamız temizlik esnasında önceliği insan sağlığı olması nedeniyle ozonu tercih ediyoruz. Ozon doğal dezenfektandır ve geride kimyasal atık bırakma riski %0’dır. Sonrasında kompresörler kurularak yıkanır. Dipte oluşan kirli su, pompalarla tahliye edilir. İşlem sonrasında Ulv dezenfeksiyon hizmeti sağlanarak temizlik esnasında geride kalabilecek bakteri patojen ve mikroorganizmalardan temizlenmiş bir vaziyette %100 sağlıklı kullanıma teslim edilir.

Sonuç itibari ile su deposunda bulundurduğumuz suyun sağlıklı, temiz ve güvenilir olarak saklanabilmesi açısından beton su deposu dezenfektesi mutlaka yaptırılmalıdır.

Beton su deposu temizliği ve su deposu dezenfekte çalışması için profesyonel ekiplerden destek almak oldukça önem arz etmektedir. Sağlığın parayla karşılığı olmadığı unutulmamalı ve su deposu temizliği hizmetlerinde merdiven altı firmalardan muhakkak kaçınılmalıdır.

Bu işlemlerin tamamına Tekdez Kurumsal firmamızdan talep ettiğiniz tüm hizmetlerde ulaşabilirsiniz.

Tekdez Kurumsal; Türkiye geneli yetkili kuruluş olması nedeniyle 81 ilimizde de su deposu temizliği ve dezenfektesi hizmetlerini vermektedir.

Tekdez Kurumsal firmamızın personellerinin hijyen, mesleki yeterlilik, yüksekte çalışabilir sertifikaları, portör muayene raporları, iş güvenliği belgeleri eksiksiz olarak temizlik öncesi hizmet alan kurum yetkilisine teslim edilmektedir.

Beton su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu hizmetlerinde Türkiye genelinde geniş servis ağımızla, değerli müşterilerimize profesyonel çözümler sunmaktayız. Beton su deposu temizliği hizmetleriyle birlikte dilerseniz su tesisatı temizliği hizmetini de birlikte talep edebilirsiniz.

Tekdez Kurumsal firmamız müşteri temsilcilerinden, beton su deposu temizleme hizmetleri hakkında detaylı bilgi talep edebilir ya da Beton su deposu temizleme hizmet randevusu oluşturabilirsiniz.