Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Avrupa Yakası Su Deposu Temizliği

Avrupa Yakası Su Deposu Temizliği

Avrupa Yakası Su Deposu Temizliği

Sağlık Bakanlığının ilgili genelgelerine göre su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu hizmeti yaptırılmalı ve takip altında tutulmalıdır. Su deposu sanitasyonu hizmeti Sağlık Bakanlığı 2007-67 genelgesine göre her altı ayda bir yaptırılmalıdır. Bu takip süreci uzun süreli su kesintilerinde 3 ayda bir devam ettirilir.

Yetkili ve akredite firmamız Tekdez Kurumsal; tüm Türkiye genelinde olduğu gibi İstanbul Avrupa yakası su deposu temizliği hizmetini de profesyonel yöntemlerle vermektedir.

Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Başakşehir, Bakırköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerimiz genelindeki tüm merkezlerde Sağlık Bakanlığı yetki ve kalite sertifikasına sahip firmamızdan Avrupa yakası su deposu temizliği hizmeti talep edebilirsiniz.

Avrupa yakası su deposu temizliği hizmetini hangi sebeple 6 ayda bir yaptırmalıyız?

Konut yada yaşam alanlarımıza kurulumu yapılan su depoları çeşitli etken durumlara göre zamanla fiziksel ve biyolojik olarak kirlenmektedir.

Bu sebeplerin başında , mevsimsel faktörler, dış coğrafi değişiklikler, su kesintileri, gelen suyun kirliliği, sirkülasyonu yapılmayan su, su depolarının imalat niteliğini örnek olarak verebiliriz.

Mevcut saklama alanları olan su depoları periyodik olarak temizlenmediğinde fiziksel ve biyolojik olarak kirlenmektedir. Su depolarındaki fiziksel kirliliğe suyun bulanıklaşması, çamur ve balçık birikmesi, suda oluşan kokuyu örnek olarak verebiliriz.

Su depolarındaki biyolojik kirliliğe ise su deposunda üreyen koliform, ekoli, enterekok gibi bakterileri belirtmek doğru olacaktır.

Depolardaki fiziksel kirlilik depodaki suyun kullanımını kısıtlar. Sudaki biyolojik kirlilik ise kullanılan yada tüketilen su neticesinde çeşitli sağlık problemlerinin oluşmasını tetikler.

Kirli su tüketimi yada kullanımı sonrası oluşan sağlık problemlerinin başında baş ağrısı, ishal, kusma, bağırsak enfeksiyonları, alerji, zatürre, sıtma gelmektedir.Bunların dışında kirli su kullanımı yada tüketimi daha bir çok hastalığın tetikleyicisi olabilir.

Bu saydığımız sebeplerden su deposu temizliği her altı ayda bir periyodik ve düzenli olarak yaptırılmalı, ihmal edilmemelidir.

Hangi sebeple su deposu temizliği ihmal edilir?

Mevcudiyette demirbaş olan su depolarının kurulum alanları gereği genellikle konutlarda zemin katlara ya da kazan dairelerinde olmaktadır.  

Fiziki temas ve gözden uzak olan su depolarının varlığından kimi zaman hane sakinlerinin bile haberi olmamaktadır.

Durum böyleyken tüketilen ya da kullanılan suyun nasıl evimize ya da yaşam alanımıza ulaştığı kolay kolay sorgulanmaz.

Su deposunda sağlıklı muhafaza edilmesi gereken su sirküle oluyor mu veya ne zaman en son temizlik dezenfeksiyonu yaptırıldı gibi detaylar, bazen de günlük rutin işlerimiz dışında olduğu için göz ardı edilebilmektedir.

Asla unutulmaması gereken konu kirli suyun sağlığımıza verdiği tahribattır. Sağlıklı su, steril depoda muhafaza edilir. Su sağlık demektir ve sağlıklı bir ortamdan hanemize ulaştığında tüketilmeli yada kullanılmalıdır.

Bazen maliyet olarak ta gider olarak gösterilmekten kaçınılmaktadır.  Çatı, kompozit kaplama, asansör bakımı, boya badana işleri, kapıcı ücreti gibi sabitleşen giderler su deposu temizliğini hep arka plana iter.

Gözden kaçırılan husus, su deposu temizliği bu sayılan maddelerden en önemlisi ve ihmal edilmemesi gerekendir. Ayrıca su deposu temizliği ve dezenfekte hizmeti sanıldığı gibi yüksek maliyetler çıkarmaz.

Sıkça bağırsak enfeksiyonu ya da ateşlenme gibi sağlık problemleri yaşanılabilir. Yaşanılan bu sağlık sorunlarında hep akla gelen üşütme ya da dış etkenler olur. Çok az birey içilen ya da tüketilen gıdaları sorgular. Dikkat! Biyolojik kirliliğe ulaşan bir su deposundaki suyu içmemek, korunmak için yeterli değildir.

Biyolojik kirlilik oluşan suyla kişisel temizlik yapıldığında ya da meyve sebze gibi gıda ürünleri yıkandığında sağlık riski devam eder. Suyla bulaşabilen hastalıkların ana teması depodaki biyolojik kirliliktir. 6 aylık periyodik temizlik takibi ihmal edilen her su deposunda mutlaka biyolojik kirlilik başlamış demektir.

Belirttiğimiz sağlık problemlerinin yaşanmaması için düzenli olarak su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu hizmeti alınması gerektiği unutulmamalıdır. Kuruluşumuz Tekdez Kurumsal;  Avrupa yakası su deposu temizliği hizmetini profesyonel metot ve yöntemlerle vermektedir.

Değerli müşterilerimizden talebimiz su deposu temizliği hizmeti talep edeceğiniz kuruluşun kalite ve yetki belgeleri mutlaka sorgulamalarıdır.

Yetkisiz, merdiven altı olarak tabir edilen firmalardan alınacak temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti, fayda yerine zarar getirebilir.

Belirttiğimiz nitelikteki korsan firmaların su deposu temizliği esnasında kullanacağı dezenfektan ürünler, sağlığa zararlı olabilir ya da uygun tahkim edevata sahip olmadıkları için geride kimyasal atık bırakabilir.

Kimyasal atık bırakmamak için yere 0.1 mm çekiş kapasitesine sahip dalgıç motorların kullanılması gerekir.

Bu pompalar maliyetlidir ve korsan firmaların genellikle uzak durmaya çalıştığı cihazlardır. Bu firmalar plastik yada kapasitesiz pompa kullandığında temizlik sonrası zeminde ortalama 3 cm su kalır ki bu su aslında izole edilmesi gereken atık kimyasaldır.

Akredite firmamız Tekdez Kurumsal; Türkiye  genelinde eksiksiz kalifikasyona sahip ekipleriyle su deposu temizliği ve sanitasyonu hizmeti sağlamaktadır.

Geniş servis ağımızla temizlik ve dezenfeksiyon sonrası depoda oluşabilecek aksaklıklara da vakit geçirmeden ve mağduriyet yaşatmadan müdahale edebilmekteyiz.

Tekdez Kurumsal personellerimizin hijyen belgeleri, mesleki yeterlilik belgeleri, portör sağlık muayene raporları, iş güvenliği sertifikaları gibi kalifikasyon belgeleri eksiksizdir. Bunun yanında İSO denetim sistemine tabi olan kuruluşumuzun verdiği ve sağladığı tüm hizmetler, marka tescilleri ile güvence altına alınmıştır.

Kuruluşumuzun Sağlık Bakanlığı biyosidal ürün kullanım izni ve sertifikası bulunmaktadır.

Açıkça belirttiğimiz sebeplerden, sağlığın parayla ya da ihmalkarlık ile ölçülmesinin doğru olmadığını anlıyoruz. Bu nedenle su deposu temizlik ve sanitasyon hizmetini ihmal etmemenizi öneririz.

Tekdez Kurumsal kuruluşumuzu arayarak profesyonel müşteri temsilcinizden su deposu temizliğiyle ilgili detaylı bilgi alabilir, su deposu dezenfekte randevusu oluşturabilir veya ilgili hizmetle ilgili fiyatlamada nasıl bir yol haritası çiziliyor öğrenebilirsiniz.

Avrupa yakası su deposu temizliği hizmetleri için, lütfen müşteri temsilcinizden randevu talep ediniz.