Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Tuzla su sebili temizliği

Tuzla su sebili temizliği

Tuzla su sebili temizliği

Su sebilleri yazın soğuk su ihtiyacımızı, kışın sıcak su ihtiyacımızı anlık olarak karşılayabilen cihazlardır. Su sebilleri genel olarak 2 çeşittir. İlki ev tipi yani ofis tipi su sebili diğeri ise sanayi tip su sebilleridir.

TUZLA genelinde sağladığımız su sebili temizliği ve dezenfekte hizmetleri için müşteri temsilcinizden randevu talep edebilirsiniz.

Ev tipi su sebilleri alttan gizli damacanalı ve üstten damacana takmalı olarak iki farklı sistemde üretilmektedir. Sanayi tip su sebilleri ise standarttır. Üstte iç haznesi bulunan sanayi tip su sebillerinin %99’unda sadece soğuk su ihtiyacı karşılanır. Ev tipi su sebilleri ise hem sıcak hem de soğuk ihtiyaca göre üretilmişlerdir.

Tip ve modeli fark etmeksizin su sebilleri de periyodik olarak temizlik ve bakıma ihtiyaç duyar. Tuzla su sebili temizlik hizmetlerinde Tekdez Kurumsal, değerli müşterilerine profesyonel iş çözümleri sunmaktadır.

TUZLA genelinde su sebili temizlik hizmetlerimizi 2000 Mg. ozon jeneratörleri ve 25 Mm. pülverizatörler ile vermekteyiz. Son teknoloji sistem ve edevatlarla sağladığımız Tuzla su sebili temizlik hizmetlerimiz sonrası, sebillere sticker basılarak iş sonunda her denetlemede ibraz edebileceğiniz servis formu kaşe imzalı teslim edilmektedir.

Su sebili temizliğinde sıcak buhar kullanılmamalıdır. Isı farklılıkları bakteri oluşumunu tetikleyeceği için, sıcak buhar kullanımı sonrası, koliform bakterisinin üremesine zemin hazırlanmış olmaktadır.

Su sebili temizliğinde klor tableti, sirke, çamaşır suyu gibi kimyasal ürünlerde asla kullanılmamalıdır. İçme suyu olarak görev veren hiçbir mekanizma ya da sisteme kimyasal ürün kullanımı yapılmaz. Bu bakteri oluşumunu hızlandıracağı için fayda yerine zarar getirir.

Su sebilleri nasıl kirlenir?

Su sebillerinin kirliliğini etkileyen birçok faktör bulunur. Bunların başında sebili yoğun kullanmak, sebili uzun zaman kullanmamak, su sebil temizliğini ihmal etmek, sebili güneş alan bölgelere kurmak, sebili tozlu ve kirli alanlara kurmak, sebili lavabo tuvalet gibi alanlara yakın kurmak gelmektedir.

Tüm bu etken durumlara çözüm olarak Tuzla su sebili temizlik hizmetinizi 3 ayda bir ve devamında periyodik olarak yaptırmanızı öneririz.

Mevcut tüketicinin fazla, sus sebil adet sayısının az olduğu kuruluşlarda tüketime bağlı kirlenme gerçekleşir. Su sebillerini düzenli olarak temizlenmediğinde de biyolojik kirlilik başlar. Biyolojik kirliliğin ana sebebi, sebilde üreyen bakteri ve mikroorganizmalarla ilgilidir. Bu hastalık yapıcı mikroorganizmalar sebildeki suyu kısa sürede içilemeyecek duruma getirir. Fark etmeden tüketildiğinde ise ishal, yüksek ateş, sıtma, enfeksiyon gibi sağlık problemlerine yol açar.

Su sebillerinin güneşin direk Uv ışınlarına maruz kalacak şekilde konumlandırılması da biyolojik kirliliği tetikler. Tuzla su sebili temizlik hizmeti; konusunda uzman, profesyonelleşmiş kadroya sahip kuruluşlarca yapılmalıdır.

Su sebilinin kirlendiğini nasıl anlarız?

 1. Suda koku problemi başlar,
 2. Suda renk değişikliği başlar,
 3. Suda yosunlanma ve pıhtılaşma başlar,
 4. Suda ağır bir tat problemi başlar

Su sebilinde koku, renk, tat, yosunlanma gibi problemler başlamışsa, sebil kullanıma derhal durdurulmalı ve Tuzla su sebili temizlik hizmeti talep edilmelidir. Biyolojik kirliliğin sebebi belirttiğimiz gibi koliform bakterisiyle alakalıdır.

Su sebillerinde biyolojik kirliliğe sebep olabilen diğer bir bakteri ise E.Coli’dir. E.Coli genellikle dışkıda ve bazı besin kaynaklarında bulunur. Lavabo sonrası eller doğru yıkanmadan sebile müdahale edildiğinde, E.Coli bakterisinin bulaşma riski kuvvetle muhtemel durumdur. E. Coli yada Koliform fark etmeksizin biyolojik kirlilik tespit edilen her su sebili öncelikle kullanıma durdurulmalı, sonra temizlenip dezenfekte edilmelidir.

Su sebili yosun sorununa çözüm olarak yapılması gereken de düzenli olarak sebilin ozon dezenfeksiyonuna tabi tutulmasıdır.

Su sebillerinin sağlıklı kullanımı adına Tuzla genelinde su sebili temizliği ve ozon dezenfeksiyon hizmeti vermekteyiz. Tuzla su sebili temizlik hizmetimiz için lütfen müşteri temsilcinizden randevu talep ediniz.

Su sebili temizliği nasıl yapılır?

 1. Tuzla genelinde hizmet verdiğimiz değerli müşterilerimizin öncelikle randevu talep etmesi gerekmektedir.
 2. Randevu gününde ekiplerimiz öncelikle sebilin elektrik bağlantısını keserler.
 3. Haznelerdeki su arka tıpa ve musluklardan tahliye edilir.
 4. Sebilin üst haznesi ve hazne kapağı sökülerek temizlenir.
 5. Su sebilinin el değen dış yüzeyi virüslere karşı Ulv sanitasyonu yapılır.
 6. Sebilin musluklarından ve üst hazneden ozonlama yapılır. Ozonlama işlemi 2000 Mg’ kapasiteye sahip özel jeneratörler vasıtasıyla yapılmalıdır.
 7. Ozonlama sonrası damacana takılarak birer bardak su musluklardan akıtılır.
 8. Tuzla su sebili temizlik hizmeti sonrasında, sebilin çalışan aksamları kontrol edilir ve sağlıklı kullanıma teslim edilir.

Tuzla genelinde sağladığımız su sebili temizlik hizmetleriyle, değerli müşterilerimize sağlıklı su tüketim imkanı sunmaktayız. Sağlık Bakanlığı dahil tüm yetki ve kalite belgelerine sahip Tekdez Kurumsal, su sebili temizliği ozonlama hizmetlerinde, sektörünün lider ve öncü kuruluşudur.

Tuzla su sebili temizlik hizmetlerimiz hakkında müşteri temsilcinizden bilgi talep edebilir yada su sebili temizliği randevusu oluşturabilirsiniz.