Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Şişli Havuz Temizliği

Şişli Havuz Temizliği

Şişli havuz temizliği talepleriniz için müşteri temsilcinizden bilgi talep edebilir ya da randevu oluşturabilirsiniz.

Havuzlar özellikle yaz aylarında serinlemek için ve yüzme faaliyetlerinin gerçekleştirildiği alanlardır. Havuzlarda suyla direk temas halinde bulunulduğu için, temizlik ve dezenfeksiyon çok önemlidir.

Havuz temizliği haftalık, aylık ve 6 aylık genel bakım şeklinde yapılmaktadır. Haftalık ve aylık havuz bakımlarında klor, ph dengesi kontrol edilir. 6 aylık genel havuz temizliğinde ise, havuzdaki mevcut su komple boşaltılır ve detaylı temizlik dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilir.

Şişli genelinde havuz suyunu kirleten birçok etken durum bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Faaliyet göstermek için havuzu kullananlar,
 2. Havuz suyunun devrinin gerçekleştiği tanklar,
 3. Mevsimsel dış faktörler,
 4. Havuzda lavralama gerçekleştiren haşere ve sinekler,
 5. Havuz dolumun da kullanılan suyun kalitesi,
 6. Havuz kullanıcıların üzerindeki güneş yağı ve krem benzeri kimyasalları temizlemeden havuz girmeleri,
 7. Şişli Havuz temizliği ve bakımının periyodik olarak yaptırılmaması,

Şişli genelindeki havuzlar düzenli olarak temizlenip bakımları yaptırılmadığında belirttiğimiz etken durumlar nedeniyle kirlenirler. Havuzlarda kirlilik iki şekilde tespit edilir. Bunlardan ilki fiziksel kirlenme yani havuzda gözle görünen çamur, sinek, yaprak benzeri cisimlerin bulunmasıdır. İkincisi ise biyolojik kirlenmedir. Biyolojik kirlilik oluşan bir havuzda mutlaka hastalık yapıcı bakteri ve mikroorganizmalar üremiş demektir. Şişli havuz temizliği hizmetlerinde, hem fiziksel hem de biyolojik sanitasyon gerçekleşmektedir.

Havuzlarda biyolojik kirlenmeden sebep üreyen bakterileri E.Coli, Enterekok ve Koliform olarak nitelendirebiliriz. Koliform toprak ve toz kaynaklı üreme gerçekleştirir. Kontrol altında tutulması gereken bir bakteri çeşididir. Hastalık yapıcıdır ve ciddi sağlık problemlerini tetikleyebilir.

E.Coli ise direk dışkı kaynaklıdır. Bildiğimiz gibi havuzlardaki asıl tehlike çocukların istem dışı dışkılamalarını kontrol edememelidir. Böyle durumda E.Coli bakterisi direk bulaşma gösterir. Çok dikkat edilmesi ve fark edildiğinde direk önlem alınması gereken bir bakteridir. Şişli havuz temizliği sonrası uyguladığımız sanitasyon işlemleriyle, biyolojik kirlilik sonlandırılmaktadır.

Havuz temizliği fiyatları, havuzun tonajı yani m³ ölçülerek hesaplanır. Bu sebeple havuz temizliği randevusu esnasında, hizmet alan kurum yetkilisinin havuz ölçülerine vakıf olması gerekmektedir. Bir havuzun tonajı en x boy x yüksekli= ? formülü ile hesaplanmaktadır.

Şişli havuz temizliği hizmetinde, havuzun süs yada yüzme maksatlı kullanıldığı, yani niteliği önemli değildir. Süs havuzu temizliği veya yüzme havuzu temizliği hizmetlerinde uygulanan yöntem değişmez. Sadece yüzme havuzu genel temizliğinde, hizmet sonrası sanitasyon işlemi de gerçekleştirilmelidir.

Şişli havuz temizliği hizmeti veren firmaların sahip olması gereken bazı yeterlilik belgeleri bulunmaktadır. Bunların Başında ilgili firmanın Sağlık Bakanlığından hak kazanılmış biyosidal uygulama izin belgesi gelir. Bunun dışında İSO 9001, marka tescilleri, OSGB sözleşmeleri, GSM ruhsatı da mutlaka sorgulanmalıdır.

Şişli genelinde havuz temizliği gerçekleştirecek personellerinde kalifikasyon belgeleri eksiksiz olmalıdır. Havuz operatör sertifikası, hijyen ve mesleki yeterlilik belgeleri, portör raporları, iş güvenliği sertifikaları mutlaka personellerin hak sahibi olması gerekir.

Tekdez Kurumsal; ŞİŞLİ tüm merkez ve bölgelerinde havuz temizliği hizmetleri vermektedir.

Şişli havuz temizliği nasıl yapılır?

 1. Şişli havuz temizliği planlanama yapılan günde, temizlik personellerine havuz boş teslim edilmelidir. Dipte kalan az su, dalgıç motorlar vasıtasıyla tahliye edilir.
 2. Tekdez Kurumsal profesyonel ekiplerimiz gerekli iş güvenliği önlemlerini uyguladıktan sonra, tek kullanımlık hijyen kıyafetlerini giyerler.
 3. Havuz dibinde bulunan balçık, çamur, kum, toprak, taş, yaprak ve her türlü kirlilik havuz dışarısına izole edilir.
 4. Yıkama işlemlerinde minimum 150 basınç kapasitesine sahip su kompresörleri kullanılmalıdır. Havuz tüm iç yüzeyi bu kompresörler yıkanır.
 5. Şişli genelindeki hizmet verdiğimiz havuzun tüm iç yüzeyine sırt pülverizatörü ile Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan sıkılır.
 6. Havuzun tüm zemin ve yanal duvarları yumuşak telli fırça ile fırçalanır. Bu işlemde sert fırça kullanımı derz aralarını boşaltabileceği için yumuşak fırça tercih edilmelidir.
 7. Havuz temizliğinde dezenfektan maddeyle fırçalama işleminden sonra, havuz 150 Bar basınçlı su kompresörüyle yıkanır.
 8. Yıkama işleminden sonra tekrar dalgıç motorlar çalıştırılır ve kirli su havuz dışarısına atılır.
 9. Tüm işlemler sonrası son bir havuz yıkama ve durulama işleminden sonra, havuz dibinde su ya da herhangi bir kalıntı olmayacak şekilde havuzdan çıkılmalıdır.
 10. Şişli genelinde hizmet verdiğimiz ve kontrolleri yapılan havuz, sağlıklı kullanıma teslim edilir. Bu metot ve yöntemlerle yüzme havuzu temizliği ve dezenfekte hizmetinin profesyonel olarak tamamlanmaktadır.

Havuz temizliği işlemleri genel olarak %100 dezenfeksiyon sağlamaz. Bunun sebebi havuz temizliği yapıldığında eğer ki havuz denge tankı temizliği yapılmazsa işlemler tabiri caiz ise yarım kalır. Havuz denge tankları, havuzdaki suyun devir daim yapıldığı depolardır. Bütün kirlilik bu tanklarda birikir. Bu sebeple havuz temizliğiyle birlikte, havuz denge tankı temizliği mutlaka yapılmalıdır.

Tekdez Kurumsal; havuz temizliğini tüm yetki ve kalite sertifikaları eksiksiz personelleri tarafından vermektedir. Firmamızdan talep ettiğiniz havuz temizliği işlemlerine, bizzat havuz operatörü sertifikasına sahip profesyoneller destek vermektedir.

Tekdez Kurumsal olarak Şişli havuz temizliği Sağlık Bakanlığı yetki ve izin belgelerimizle profesyonel metotlar kullanarak vermektedir.

Şişli genelinde oluşabilecek havuz temizliği ve havuz denge tankı temizliği talepleriniz için müşteri temsilcinizden randevu talep edebilirsiniz.