Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Niğde Su Sebili Temizlik

Niğde Su Sebili Temizlik

Niğde Su Sebili Temizlik

Niğde genelinde su sebili temizliği ve su sebili ozonlama hizmetlerimiz için, lütfen müşteri temsilcinizle iletişime geçiniz.

Su sebilleri; sıcak ve soğuk suya anlık ulaşımımızı sağladığı için hayatımıza kolaylık katmaktadır. Kolaylıklar sunan bu cihaz düzenli olarak temizlenip, ozon sanitasyonu yapılmadığında ise sağlığımızı risk altına sokacak birçok bakteri ve mikrobu bünyesinde barındırabilir.

Biyolojik kirlilik gerçekleşen bir su sebili atılacak diye bir kural bulunmaz. Düzenli dezenfeksiyon ve sanitasyon hizmeti ile biyolojik kirlilik rahatlıkla izole edilebilmektedir. Niğde su sebili temizlik hizmetlerimizde biyolojik kirlenmenin oluşmasını engellemek veya oluşan kirliliğin yok edilmesi için ozon kullanımını tercih etmekteyiz.

Bu bakteri ve mikroorganizmaların başında Koliform ve Ekoli gelmektedir. Koliform bakteri toprak kaynaklı yada tozdan üremiş olabilir. Bekleyen, sebil içerisinde sirküle edilmeyen suda kendi kendine Koliform üretebilir.

E.Coli ise dış kaynaklı bulaşan bir bakteri türüdür. Koliform veya E.Coli fark etmeden sağlığımızı ciddi boyutlarda risk altında bırakabilir. Bakteri tespit edilen bir su sebili derhal kullanıma durdurulmalı ve detaylı sanitasyon işlemi uygulanmalıdır.

NİĞDE ilimiz içerisinde sağladığımız su sebili temizliği ve dezenfekte hizmetleri için, Tekdez Kurumsal müşteri temsilcinizden randevu talep edebilirsiniz.

Su sebillerinin nitelikleri incelendiğinde ev tipi su sebilleri alttan gizli damacanalı ve üstten damacana takmalı olarak iki farklı sistemde üretilmektedir. Bunların dışında yoğun kullanımlar için tasarlanmış sanayi tip su sebilleri ise standarttır. Üstte iç haznesi bulunan sanayi tip su sebillerinin %99’unda sadece soğuk su ihtiyacı karşılanır. Sıcak su tüketimi, sanayi tip su sebilleri sınıfında değerlendirmez yani sıcak su ihtiyacı sanayi tip su sebillerinde bulunmaz. Ev tipi su sebilleri ise hem sıcak hem de soğuk ihtiyaca göre üretilmişlerdir.

Niğde ilimiz genelinde,tip ve modeli fark etmeksizin su sebilleri de periyodik olarak temizlik ve bakıma ihtiyaç duyar. Niğde su sebili temizlik hizmetlerinde Tekdez Kurumsal, değerli müşterilerine profesyonel iş çözümleri sunmaktadır. Niğde genelinde sağladığımız su sebilleri temizlik hizmeti sonunda bakteri ve mikroorganizmalar öldürülüp, su sebilleri sağlıklı kullanıma sunulmaktadır.

Niğde genelinde su sebili temizlik hizmetlerimizi 2000 Mg. ozon jeneratörleri ve 25 Mm. pülverizatörler ile vermekteyiz. Son teknoloji sistem ve edevatlarla sağladığımız Niğde su sebili temizlik hizmetlerimiz sonrası, sebillere Sticker basılarak iş sonunda her denetlemede ibraz edebileceğiniz servis formu kaşe imzalı teslim edilmektedir. Bu belge Sağlık Bakanlığı dahil tüm özel ve kurum denetlemelerinde belgelendirebileceğiniz formdur. 3 ay süreyle geçerlidir ve 3 aylık periyodik takipte tutulur.

Marka ve model fark etmeden su sebili temizliğinde sıcak buhar kullanılmaması gerektiği bilinmelidir. Isı farklılıkları bakteri oluşumunu tetikleyeceği için, sıcak buhar kullanımı sonrası, koliform bakterisinin üremesine zemin hazırlanmış olmaktadır. Bu bakteri üremesi Sağlık açısından risk teşkil eder ve derhal önlemler dahilinde müdahale edilmelidir.

Su sebili temizliğinde diş macunu, temizleme solüsyonları, klor tableti, sirke, çamaşır suyu gibi kimyasal ürünlerde asla kullanılmamalıdır. İçme suyu olarak görev veren hiçbir mekanizma ya da sisteme kimyasal ürün kullanımı yapılmaz. Bu bakteri oluşumunu hızlandıracağı için fayda yerine zarar getirir.

Su sebilleri neden kirlenir?

Su sebilleri her cihaz ve makine gibi kirlenebilir ve bakıma ihtiyaç duyar. Bu kirlenme kullanıma göre kısa vade de olduğu gibi 3 aylık süreç sonunda da yaşanabilmektedir.

Zamanından önce veya periyodik zamanında su sebillerinin kirliliğini etkileyen birçok faktör bulunur. Bu faktörlerin başında damaca değişimlerinde suya elle müdahale etmek, damacana başlığını temizlemeden sebile takmak, sebili yoğun kullanmak, sebili uzun zaman kullanmamak, su sebil temizliğini ihmal etmek, sebili güneş alan bölgelere kurmak, sebili tozlu ve kirli alanlara kurmak, sebili lavabo tuvalet gibi alanlara yakın kurmak gelmektedir.

Tüm bu etken durumlara çözüm olarak Niğde su sebili temizlik hizmetinizi 3 ayda bir ve devamında periyodik olarak yaptırmanızı öneririz.

Mevcut tüketicinin fazla, sus sebil adet sayısının az olduğu kuruluşlarda tüketime bağlı kirlenme gerçekleşir. Su sebillerini düzenli olarak temizlenmediğinde de biyolojik kirlilik başlar. Biyolojik kirliliğin ana sebebi, sebilde üreyen bakteri ve mikroorganizmalarla ilgilidir. Bu hastalık yapıcı mikroorganizmalar sebildeki suyu kısa sürede içilemeyecek duruma getirir. Fark etmeden tüketildiğinde ise ishal, yüksek ateş, sıtma, enfeksiyon gibi sağlık problemlerine yol açar.

Su sebillerinin güneşin direk Uv ışınlarına maruz kalacak şekilde konumlandırılması da biyolojik kirliliği tetikler. Niğde su sebili temizlik hizmeti; konusunda uzman, profesyonelleşmiş kadroya sahip kuruluşlarca yapılmalıdır.

Su sebilinin kirlendiğini nasıl anlaşılır?

 1. Suda koku problemi başlar,
 2. Suda renk değişikliği başlar,
 3. Suda yosunlanma ve pıhtılaşma başlar,
 4. Suda ağır bir tat problemi başlar

Su sebilinde koku, renk, tat, yosunlanma gibi problemler başlamışsa, sebil kullanıma derhal durdurulmalı ve Niğde su sebili temizlik hizmeti talep edilmelidir. Biyolojik kirliliğin sebebi belirttiğimiz gibi koliform bakterisiyle alakalıdır.

Su sebillerinde biyolojik kirliliğe sebep olabilen diğer bir bakteri ise E.Coli’dir. E.Coli genellikle dışkıda ve bazı besin kaynaklarında bulunur. Lavabo sonrası eller doğru yıkanmadan sebile müdahale edildiğinde, E.Coli bakterisinin bulaşma riski kuvvetle muhtemel durumdur. Niğde genelinde E. Coli yada Koliform fark etmeksizin biyolojik kirlilik tespit edilen her su sebili öncelikle kullanıma durdurulmalı, sonra temizlenip dezenfekte edilmelidir.

Su sebili yosunlanma ya da içilen suda yosun pıhtıları gelmesi durumu biyolojik kirlenmenin bir göstergesidir. Su sebili yosun sorununa çözüm olarak yapılması gereken de düzenli olarak sebilin 2000 Mg. ozon dezenfeksiyonuna tabi tutulmasıdır.

Sanayi ya da ofis tip fark etmeksizin su sebillerinin sağlıklı kullanımı adına Niğde genelinde su sebili temizliği ve ozon dezenfeksiyon hizmeti vermekteyiz. Niğde su sebili temizlik hizmetimiz için lütfen müşteri temsilcinizden randevu talep ediniz.

Su sebili ozon temizliği nasıl yapılır?

 1. Niğde genelinde su sebili ozon temizliği hizmet verdiğimiz değerli müşterilerimizin, öncelikle müsait uygun olan güne randevu talep etmesi gerekmektedir.
 2. Profesyonel ekiplerimiz randevu gününde ekiplerimiz öncelikle sebilin elektrik bağlantısını keserler.
 3. Sıcak ve soğuk haznelerindeki su, arka tıpa ve musluklardan tahliye edilir.
 4. Su sebilinin üst haznesi ve hazne kapağı sökülerek temizlenir.
 5. Su sebilinin el değen dış yüzeyi virüslere karşı Ulv 25 mm sanitasyonu yapılır.
 6. Su sebilinin musluklarından ve üst hazneden ozonlama yapılır. Ozonlama işlemi 2000 Mg’ kapasiteye sahip özel jeneratörler vasıtasıyla yapılmalıdır.
 7. Ozonlama sonrası damacana takılarak birer bardak su musluklardan akıtılır.
 8. Niğde su sebili temizlik hizmeti sonrasında, sebilin çalışan aksamları kontrol edilir ve sağlıklı kullanıma teslim edilir.

Tekdez Kurumsal olarak su sebili temizliği işlemlerinde, Niğde ilimizin tüm ilçe ve merkezlerinde profesyonel temizlik hizmeti vermekteyiz.

Niğde ilimiz genelinde sağladığımız su sebili temizlik hizmetleriyle, değerli müşterilerimize sağlıklı su tüketim imkanı sunmaktayız. Sağlık Bakanlığı dahil tüm yetki ve kalite belgelerine sahip Tekdez Kurumsal, su sebili temizliği ozonlama hizmetlerinde, sektörünün lider ve öncü kuruluşudur.

Niğde su sebili temizlik hizmetlerimiz hakkında müşteri temsilcinizden bilgi talep edebilir ya da su sebili temizliği randevusu oluşturabilirsiniz.

Su sebili temizliği konusunda uzman ve gerekli yeterliliklere ulaşmış, kurumsal firmalar tarafından yapılmalıdır. Hizmet verecek firmanın Sağlık Bakanlığı izinleri, GSM ruhsatı, İSO denetim belgeleri, marka tescilleri, eylem planları, OSGB sözleşmeleri tam ve eksiksiz olmalıdır.

Tekdez Kurumsal olarak su sebili temizliği hizmetlerinde hiçbir kalifikasyon belgemizin eksik olmadığını bildirir, bu belgelerin hizmet akışında değerli müşterilerimizle paylaşılmasında bir çekinge görmemekteyiz.