Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Cvs Marka Su Sebili Temizleme

Cvs Marka Su Sebili Temizleme

Cvs Marka Su Sebili Temizleme

Cvs marka su sebilleri kullanışlı ve kolay arıza vermeyen cihazlardır.

Su sebilleri günlük hayatımıza kolaylık katan, yazın soğuk, kışın ise sıcak su ihtiyacımızı karşılayan cihazlardır.

Su sebillerinin bir çok marka ve modeli bulunabilir. Bunlardan biride cvs dir.

Cvs marka su sebilleri de kendi içlerinde alttan gizli damacanalı ya da üstten damacanalı olarak değişebilmektedir. Cvs marka su sebili temizleme hizmeti direk tüm su sebillerinde olduğu gibi asla ihmal edilmemelidir.

Su sebilleri hayatımıza kolaylık katsa da, düzenli olarak temizlik ve bakımları yapılmadığında üreyen bakterilerle sağlığımıza risk altında bırakabilmektedir. Bu bakterilerin başında koliform ve ekoli gelmektedir.

Cvs marka su sebillerinde en çok saptanan bakteri çeşidi koliformdur. Koliform; hastalık yapıcı, genellikle toz kaynaklı bulaşım sağlayan bir bakteridir. Koliform üremiş bir Cvs marka su sebili kullanımı sonrası tüketicide ishal, kusma, bağırsak enfeksiyonları, deri döküntüleri, öksürük, baş ağrısı, sıtma gibi ciddi sağlık problemleri baş gösterebilir.

Cvs marka ve diğer tüm su sebillerine bulaşabilen bir diğer bakteride Ecoli’dir. Ecoli bulaşmış bir Cvs su sebili kullanımı sonrası, koliform bulaşmış su sebillerinde saptanan sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Buna ek olarak ecoli bulaşımı daha kötü sağlık problemlerine sebebiyet verebilmektedir.

Ecoli genellikle dışkı kaynaklı üreyen bir bakteridir. Tuvalet ya da lavabo kullanımları sonrası titiz yıkanmayan ellerle sebile müdahale edilmesi sonucunda rahatlıkla bulaşabilmektedir.

Bu ve benzer sebeplerle Cvs marka su sebili temizleme hizmeti asla ihmal edilmemelidir.

CVS MARKA SU SEBİLİ TEMİLEME HİZMETİ NASIL YAPILIR

  1. Cvs su sebilinin tüm çalışan mekanizmaları kontrol edilerek, cvs su sebilinin elektrik bağlantısı kesilir,
  2. Cvs su sebilinin iç haznelerinde kalan artık su, arka tıpadan ve musluklardan tahliye edilir,
  3. Cvs su sebilinin vidalı yada geçme üst hazne kapağı sökülerek, damacana yuvası ve bidon delici temizliği yapılır,
  4. Cvs Su sebilinin hazne içindeki soğuk ve sıcak su ayıracı mekanizması sökülür ve detaylı temizlenir,
  5. Kapağı sökülen Cvs marka su sebilinin hazne içi temizlenir ve yuva takımı yerleştirilir,
  6. Tüm çalışma mekanizmaları takılan Cvs marka su sebili ozon temizliği işlemine başlanır.
  7. Cvs marka su sebili ozonlama hizmeti iki metotla verilir. Bunlardan ilki musluktan ozonlama, diğeri ise üst haznede su kaynatılarak su boru hattında dolaştırılması şeklindedir,
  8. Cvs marka su sebili temizleme ve ozonla sanitasyon uygulamasından sonra, Cvs marka su sebilinin el değen dış yüzeyleri 15 Mm. Ulv pülverizatörlerle dezenfekte edilir. Bu işlemlerde sebilin insan eli temasının yapıldığı dış yüzeyi tamamen bakteri, mikrop ve patojenlerden arındırılır.
  9. Cvs marka su sebilinin çalışan tüm aksamları kontrol edilir ve sağlıklı kullanıma sunulur.

Cvs marka su sebili temizleme sonrası suda oluşan koku, renk ve tat farklılıkları giderilir. Sebilin biyolojik ve kimyasal dezenfektesi tamamlanır.

Cvs su sebili temizliğinde ozon hariç hiçbir dezenfektan kullanılmaz. 1 adet su sebili ozon temizliği süresi ortalama 20-30 dakika arasındadır.

Belirttiğimiz gibi Cvs marka su sebillerinde allatan damacanalı yada üstten damacanalı sistemler olabilir. Cvs marka su sebili temizleme hizmetinde, su sebilinin alttan ya da üstten damacanalı olması herhangi bir değişiklik yapmaz. Aynı metot ve yöntemler, her su sebili markalarında uygulanmaktadır. Değişiklik yapan tek sistem sanayi tip su sebilleridir.

Sanayi tip Cvs marka su sebili temizliğinde herhangi bir aksam sökme ya da takma yapılmaz. Ozonlamadan önce sadece sebil içerisindeki su tahliye edilir.

CVS MARKA SU SEBİLİ TEMİLEME HİZMETİ HANGİ ZAMAN ARALIĞINDA YAPTIRILMALIDIR.

Su sebili temizliği ve ozonla dezenfekte hizmetinin zaman periyodik aralığı 3 aydır. 60 ile 90 gün aralında su sebillerinde bakteri üremesi gerçekleşir. Bu bakteri dışarıda bir biyolojik etken dahil olmadığında genellikle Koliform olacaktır.

Buna istinaden Tekdez Kurumsal olarak Cvs marka su sebillerinin temizlik periyotunun 3 aylık takibini önermekteyiz. Su sebili temizlik ve ozonla dezenfeksiyon hizmetlerinin sağlıklı tüketim adına 3 aynı atlanmaması gerekmektedir.

Cvs ve diğer tüm markalarda su sebili dezenfeksiyonu sadece ozonla yapılmaktadır. Ozon dışında herhangi bir kimyasal ürün asla su sebili temizliğinde kullanılmamalıdır. Ozon doğal dezenfektan olması sebebiyle kimyasal guruma girmez. Ozonla dezenfekte edilen Cvs marka su sebili temizliği sonrası, geride kimyasal atık kalma riski % 0’dır.

Su sebili temizleme tableti, klor tableti, soda, vanilya ya da sirke gibi ürünler su sebili temizlik ve dezenfeksiyon uygulamasında kullanılmaz. Bu ürünlerin kullanımı mutlaka sebilin biyolojik olarak kirlenmesini tetikleyecektir.

Tekdez Kurumsal firmamızı arayarak Cvs marka su sebili temizleme hizmet talebinde bulunabilir, ya da ozon dezenfeksiyonu hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz.