Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Balıkesir Su Deposu Temizlik

Balıkesir Su Deposu Temizlik

Su depolarının asli görevi muhafaza ettikleri suyu, son tüketim noktasına sağlıklı bir şekilde dağıtıma sunmaktadır. Bu işlevsel bütünlükte hem su deposunun, hem de su tesisat hattının temiz olması, suyun fiziksel ve biyolojik kirlilikten arınması için büyük etkendir.

Balıkesir su deposu temizlik hizmetlerinde, Tekdez Kurumsal olarak profesyonel çözümler sunmaktayız. Balıkesir ilimizin tüm merkezlerinde su deposu temizliği hizmetini konusunda uzman, gerekli kalifikasyon belgelerine hak sahibi personellerimiz vasıtasıyla vermekteyiz.

Su depoları kendi içlerinde beton, metal alaşım ve plastik olarak ayrışmaktadır. Beton su depolarını fayans kaplama, pvc kaplama ya da kara sıva olarak değerlendirebiliriz. Metal alaşım su depolarını çelik, galvaniz ve sac olarak ayrıştırmak doğru olacaktır.

Plastik su depoları ise fiber, plastik ve polietilen olarak kendi içlerinde dağılım göstermektedir. Bu çeşitlilikteki su depoları içerisinde en sağlam ve suyu steril olarak muhafaza edebilen çelik su depolarıdır.

Modeli ve çeşitliliği fark etmeden Balıkesir su deposu temizlik hizmetlerinde, değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda sorunsuz hizmet vermenin haklı gururunu taşıyoruz.

Balıkesir su deposu temizlik hizmetlerinde, firma seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Balıkesir genelinde su deposu temizliği hizmeti verecek kuruluşumuzun Sağlık Bakanlığı yetki ve izin belgeleri eksiksizdir. Biyosidal ürün uygulama izin belgelerimizle tüm Balıkesir genelinde su deposu temizliği hizmetlerini sorunsuz olarak sağlamaktayız.

Balıkesir su deposu temizlik hizmeti nasıl verilir?

  1. Balıkesir ilimizde hizmet verilecek su deposu temizliği hizmeti için, öncelikle randevu günü belirlenir.
  2. Randevu gününde su deposu temizlik personellerimize boş teslim edilmelidir.
  3. Boş teslim alınan su deposuna giriş sağlanmadan önce tek kullanımlık hijyen kıyafeti giyilir ve gerekli iş güvenliği önlemleri alınır.
  4. Su deposu zemin ve duvarlarındaki kirlerin çözülmesi için komple yıkama gerçekleştirilir.
  5. Daha sonra su deposunun zemin ve yanal duvarları Sağlık Bakanlığı’nın ön gördüğü ürünlerle fırçalanır.
  6. Bu işlemden sonra su deposu tekrar 150 bar basınç kapasitesine sahip kompresörler vasıtasıyla yıkanır.
  7. Su deposu dibinde biriken kirlilik yere 0.1mm çekiş kapasitesine sahip dalgıç pompalarlar, depo dışarısına tahliye edilir.
  8. Su deposu son kez durulama işlemine tabi tutulur.
  9. Bu işlemlerden sonra depodan çıkılır ve kapak başlığından Ulv pülverizatörleri vasıtasıyla havada oluşan bakteri ve patojenleri yok etmek için ozonlama yapılır.
  10. Balıkesir su deposu temizlik hizmetinden sonra, su deposunun çalışan aksamları kontrol edilir ve depo sağlıklı kullanıma teslim edilir.

BALIKESİR SU DEPOSU TEMİZLİK HİZMETLERİNİ, PROFESYONEL OLARAK VERMEKTEYİZ.

Su deposu kirliliğinin çeşitli neden ve sebepleri bulunabilir. Bunlar taşıma hattındaki kirliliğin depoya ulaşması, deponun uzun süre temizlenmemesi sebebiyle biyolojik kirlilik oluşması veya depoya girip çıkamayan haşerelerin sebep olduğu kirlenme olarak maddeleyebiliriz.

Su depolarındaki yosunlanmada, depodaki biyolojik kirlenmenin bir belirtisidir. Bunun dışında depodaki suda koku, renk ve tat farklılıkları biyolojik kirlilik altında değerlendirilir. Bir su deposunun biyolojik ve fiziksel kirliliği, depoda üreyen koliform, ekoli ve enterekok bakterilerine bağlıdır. Bu bakteriler düzenli olarak temizliği yapılmamış su depolarında ürer, tüketim ya da kullanım yoluyla insan sağlığını ciddi boyutta risk altında bırakabilir.

Her koşul ve şart altında Balıkesir su deposu temizlik hizmeti; Sağlık Bakanlığının 2007-67 genelgesinde belirtildiği gibi 6 ayda bir yaptırılmalı ve periyodik olarak temizlik işlemi devam ettirilmelidir. Uzun süreli su kesintilerinde bu süre, 3 ay olarak genelgelerde belirtilmiştir.

Balıkesir ilimizin tüm yaşam alanları ve merkezinde su deposu temizliği hizmetini en güncel teknolojiler ile sağlamaktayız. Hizmet sonrası deponuzun temizlenmeden önceki resimleriyle, temizlendikten sonraki resimleri tarafınıza mail olarak aktarılmaktadır.

Tekdez Kurumsal olarak Balıkesir genelinde su deposu temizleme hizmeti sağladığımız tüm kuruluşların periyodik takiplerini Crm kontrolünde devam ettirmekteyiz. Bir sonraki su deposu temizliği hizmetinin vakti geldiğinde tarafınıza hatırlatma mesajları gelmekte ve müşteri temsilciniz randevu oluşturmak için bizzat arama gerçekleştirmektedir.

Bu hatırlatma mesaj ve aramaları standart olarak özel bir tarih girilmemişse 6 ayda bir periyodik olarak tekrarlanmaktadır.

Balıkesir su deposu temizliği hizmeti veren tüm personellerimizin mesleki yeterlilik belgeleri, hijyen belgeleri, yüksekte çalışabilir eğitim belgeleri, iş güvenliği belgeleri, portör muayene raporları eksiksizdir.

Tekdez kurumsal olarak; Sağlık Bakanlığı biyosidal uygulama izin belgesi, marka tescilleri, İso 9001 kalite denetim sertifikası, acil durum eylem planları ve risk analiz raporlarımız eksiksiz olarak hizmet alan kurum yetkilisine sunabilmekteyiz.

Su deposu dezenfeksiyonu ve su deposu temizliği hizmetleri birbirleriyle bağlantılı, beraber yürütülmesi gereken işlemler bütünüdür. Su deposu balçık ve çamur temizliği yapmak suyu sağlıklı olarak saklama imkanı sağlamaz. Mutlaka temizlik sonrası su deposu dezenfekte işlemlerininde yapılması gereklidir.

Su deposu temizliği belirttiğimiz tüm husus ve maddeler gereği profesyonel, işinde uzmanlık olarak akredite edilmiş, gerekli yetki ve kalite sertifikalarına sahip kuruluşlarca yapılmalıdır. Tekdez Kurumsal güvencesiyle, Balıkesir genelinde su deposu temizlik hizmetlerini sorunsuz bir şekilde vermekteyiz.

Balıkesir su deposu temizlik hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak ya da su deposu temizliği randevusu oluşturmak için lütfen müşteri temsilcinizle iletişim sağlayınız.