Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Bağcılar Buzdolabı Temizliği

Bağcılar Buzdolabı Temizliği

Buzdolapları mevcut gıda stokunu sağlıklı olarak saklayan, kullanım zamanına kadar yiyecek ve içeceklerin bozulmamasını sağlayan cihazlardır.

Birçok marka ve modelde buzdolapları bulunmaktadır. Buzdolabının marka ve modeli ne olursa olsun, asıl hedef gıdaların sağlıklı olarak muhafaza edilmesidir. Bu sebeple olağan dönemler dışında genel buzdolabı temizliği her yıl düzenli olarak yaptırılmalıdır.

Bağcılar genelinde profesyonel metot ve yöntemlerle buzdolabı temizliği hizmeti vermekteyiz. Bağcılar buzdolabı temizliği hizmetinde, nötralize edilmiş ozon ve hidrojen dezenfekte yöntemleri birlikte kullanılmaktadır.

Buzdolapları ya da derin dondurucular neden kirlenir?

Bu kirliliği oluşturan birçok etken bulunabilir. Buzdolabına gıda dökülmesi, dolapta çürüyen et yada besinler, uzun süre detaylı temizlik yapılmaması, elektrikler kesilince çürüyen gıdaların sebep olduğu bakterileri örnek olarak verebiliriz. Standart durumlarda Bağcılar buzdolabı temizliği hizmeti her yıl düzenli olarak yaptırılmalıdır.

Olağan dışı durumlara örnek olarak; tatile ya da konut dışı uzun süreli bir seyahate gidildiğinde, elektrik kesilmesi sonucu dolaptaki gıdaların çürüyerek bozulmasını ve bu bozulmaya karşılık üreyen bakterilerle buzdolabı koku problemi oluşmasını verebiliriz. Bağcılar genelinde buzdolabı çürümüş et kokusu giderilmesi için firmamızdan profesyonel destek talep edebilirsiniz.

Elektrikler kesilmesi sonucu çürüyen gıdaların oluşturduğu kötü kokunun temeli bakteri üremesine bağlıdır. Bu bakteri genel olarak botulinum’dur. Botulinum üreyen bir buzdolabında dayanılamayacak kadar kötü koku oluşur ve böyle kullanımlarda gıda zehirlenmeleri yaşanılabilir. Bu durumlarda acil önlem alınmalı ve Bağcılar genelinde hizmet buzdolabı temizliği hizmeti veren kuruluşumuzdan destek talep edebilirsiniz.

Bağcılar buzdolabı temizliğinasıl yapılır?

 1. Olası elektrik kesilmesinde çürüyen gıdalar, buzdolabındaki kötü koku, ve fiziksel kirlilik saptadığınız an, vakit kaybetmeden  ön temizlik işlemini kendi imkanlarınızla yapmalısınız.
 2. Ön temizliğinizden sonra dolap da ki gıda ve tüketim ürünleri buzdolabı dışına çıkarılmalıdır. Profesyonel ekiplerimiz gelmeden dolap içerisinde varsa buz eritilmelidir.
 3. Bağcılar buzdolabı temizliği hizmeti için gelen profesyonel ekiplerimiz ilk olarak buzdolabının elektrik bağlantısını kapatırlar.
 4. Buzdolabının modelinde mevcut olan veya varsa dolap arkasındaki tahliye leğeni sökülerek temizlenir.
 5. Buzdolabının içerisindeki saklama kapları ve dolap kapak lastikleri sökülerek temizlenir.
 6. Parçaları sökülen buzdolabının tüm  iç yüzeyine komple hidrojen peroksit dezenfektesi uygulanır. Bu dezenfeksiyon işlemi uygulama Ulv 25 mm. pülverizatörleri ile gerçekleştirilir. Hidrojen dezenfektesi sonrası belirli bir süre beklenildikten sonra dolap içi temiz bir bezle silinir.
 7. Hidrojen peroksitle fiziksel ve biyolojik temizliği yapılan buzdolabının ilk olarak alt bölmesine 5000 mg ozon nötralizatörleri kurulur ve ortalama yarım saat çalıştırılır.
 8. Alt bölmeden sonra dolabın üst bölmesine ozon nötralizatörü kurularak ortalama yarım saat çalıştırılır. Bu işlemler ile buzdolabı içerisindeki kötü koku emdirilerek, ozona çevrilir. Kötü koku sonlandırılması için uygulanan bir yöntemdir.
 9. Buzdolabının obje ve hava sanitasyonu tamamlandıktan sonra havalandırma işlemi gerçekleştirilir.
 10. Uygulanan tüm dezenfeksiyon işlemleri sonunda buzdolabı sağlıklı kullanıma teslim edilir.
 11. Buzdolabının kirlilik durumuna göre, buzdolabı ozon temizliği hizmeti bakteri ve mikroorganizma sonlandırılmasında %100, buzdolabı kötü koku giderilmesinde %80 başarı sağlar. Kalan az miktarda koku ise zamanla yok olmaktadır.
 12. Bağcılar buzdolabı temizliği hizmetinde çok önemli konu, buzdolabında oluşan bozulmuş et kokusu, bozulmuş yemek kokusu veya fiziksel kirlenme saptandığı an profesyonel hizmet talebinde bulunmanızdır. Geç kalınan bir buzdolabında, temizlik ve dezenfeksiyon başarı oranı da buna eş değer düşebilir.

Tekdez Kurumsal olarak buzdolabı temizliği ve derin dondurucu temizliği hizmetlerinde profesyonel ekipman ve günümüz teknolojisini kullanarak, çözüm odaklı sonuçlarla işlemlerimizi teslim etmekteyiz. Bağcılar genelinde sağladığımız buzdolabı sanitasyonu ve buzdolabı kötü koku giderme hizmetlerimiz için müşteri temsilcinizden randevu günü talep edebilirsiniz.

Buzdolabı temizliği hizmetini profesyonel ekiplerimiz, buzdolabının kurulu olduğu yerde vermektedir. Kesinlikle buzdolabınız yada derin dondurucunuz alıp servis anlamında götürülmez. Bağcılar buzdolabı temizliği hizmetlerinde servis, buzdolabının kurulu olduğu lokasyonda verilir.

Buzdolabı temizliği, kirliliğin durumuna göre 2-3 saat aralığında sürebilmektedir.

Buzdolabı temizliği sonrası hane içerisindeki kötü kokunun giderilmesi için değerli müşterilerimiz ortam dezenfeksiyonu ve ozonla sanitasyon işlemi de talep etmektedirler. Buzdolabı temizliği ve ortam sanitasyonu hizmeti aynı gün birlikte verilebilmektedir. Bağcılar genelinde tüm cadde ve merkezlerde profesyonel metotlarla buzdolabı temizlik hizmeti vermekteyiz.

Tekdez Kurumsal; gerek Sağlık Bakanlığı yetki belgeleriyle, gerekse marka tescilleriyle sektörünün lider firmasıdır. Hizmetlerimiz İSO kalite denetim sistemi altında ilerlemektedir. Personellerimizin tüm kalite akreditasyon sertifikaları eksiksizdir.

BAĞCILAR genelinde ozonla buzdolabı kötü koku problemleriniz ya da, Bağcılar buzdolabı temizliği talepleriniz için lütfen müşteri temsilcinizle iletişim kurunuz.