Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Amasya Su Deposu İzolasyonu

Amasya Su Deposu İzolasyonu

Su deposu izolasyonu; depo içerisindeki mevcut suyu sağlıklı olarak saklamak için ya da su kaçağı oluşan depoda kaçak probleminin giderilmesi için uygulanan bir hizmettir.

Su deposu izolasyonu depo türüne göre farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple hangi depoya, hangi izolasyonun metodunun uygulanacağı doğru tespit edilmelidir.

Amasya su deposu izolasyonu hizmetlerinde Tekdez Kurumsal; değerli müşterilerine çözüm odaklı, profesyonel hizmet vermektedir. Amasya su deposu izolasyonu hizmetlerini alanında uzmanlaşmış, profesyonel ekiplerimiz tarafından vermekteyiz.

Su depoları kendi içlerinde beton, metal alaşım ve plastik olarak ayrışmaktadır. Beton depolara ve metal alaşım su depolarına yalıtım uygulaması yapılabilirken, plastik su depolarına hiçbir yalıtım yada izolasyon yöntemi uygulanamamaktadır.

Amasya genelinde yalıtımını yaptığımız su depolarının izolasyon öncesinde, mutlaka temizlik ve detaylı etüdünü yapmaktayız. Bu temizlik ve etüt, su deposuna hangi metot ve yöntemlerle izolasyon yapılması konusunda cevaplar sunmaktadır. Şöyle ki bir galvaniz su deposu izolasyondan işleminden önce detaylı temizlenip etüdü yapılmaz ise, uygulanacak malzemenin yoğunluğu veya raspa miktarı asla dengelenemez. Bu durumda izolasyon işleminin başarı seviyesi düşer.

Belirttiğimiz gibi beton ve metal alaşım su depolarına farklı izolasyon yöntem ve metotları uygulanmaktadır. Amasya su deposu yalıtımı işlemlerinden önce, detaylı temizlik ve etüt yapılmasını lütfen talep ediniz.

Beton su depolarına fayans kaplama yapılmış ya da kara sıva şeklinde tüketiciye teslim edilmiş olabilir. Beton su depolarında uygulaması yapılan iki farklı izolasyon yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki sürme yalıtım, ikincisi ise Pvc membran kaplama su deposu izolasyonudur. Amasya ilimiz genelinde su deposu sürme izolasyon talepleriniz için lütfen temsilcinizden randevu talep ediniz.

Amasya ilimizde genellikle sürme yalıtım genellikle kara sıva üzerine uygulanır. Fayans üzerine sürme bazlı izolasyon yapılmadan önce, fayansa ara akrilik astar atarak kırcılaştırma sağlanır. Bu uygulamanın sebebi fayansın kayganlığının sonlandırılması ve uygulanacak sürme izolasyonun kusma yapmadan fayansa yapışmasını sağlamaktır. Bunun dışında beton su depolarına uygulanan diğer bir izolasyon yöntemi ise Pvc membran kaplamadır. Pvc membran kaplama su deposu izolasyonu kara sıva yada fayans kaplanmış fark etmeden her çeşit beton su deposuna uygulaması yapılabilir.

Sürme bazlı su deposu ya da Pvc membran kaplama hizmetlerimiz için Amasya genelinde talep oluşturmadan önce, mutlaka temizlik ve keşif planlaması yapınız. Bu planlamanın izolasyon ömrünü uzatacağı ve daha net sonuçlar çıkaracağı unutulmamalıdır.

Amasya su deposu izolasyonu hizmetlerinde Tekdez Kurumsal; tüm yetki ve kalite sertifikaları sahip personelleriyle hizmet vermektedir.

Sürme bazlı izolasyon ile Pvc membran kaplama izolasyon arasında farklılıklar bulunaktadır. Örneğin sürme bazlı izolasyonun tamamlanma süresi 30-45 gün aralığıyken, Pvc membran yalıtımın tamamlanma süresi 1-2 gün aralığıdır. Sürme bazlı izolasyon mevcut depolarda su kaçağı probleminin sonlandırılmasında yeterince etki gösteremez. Buna bağlı olarak Pvc membran kaplama izolasyon su kaçağını %100 keser

Sürme bazlı izolasyon üzeri fayans kaplamayı önermekteyiz. Tek başına sürme yalıtım suyu muhafaza etmekte başarılı sonuç göstermez. Pvc membran kaplama izolasyonda böyle bir sorun bulunmaz. Her iki izolasyon yönteminde de solvent içermeyen, insan sağlığına zararı olmayan ürünler kullanılır.

Sürme ve Pvc membran kaplama hizmetleri için, Amasya genelinde Tekdez Kurumsal müşteri temsilcinizden detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Metal alaşım su depoları kendi içlerinde galvaniz, sac ve modüler çelik olarak gruplandırılır. Metal alaşım su depolarına uygulanan hizmet epoksi izolasyondur. Epoksi su deposu yalıtımı genellikle paslanmayı engellemek, mevcut pasların giderilmesi ve suyu daha steril bir ortamda muhafaza etmek için uygulanır.

Epoksi su deposu izolasyonu su kaçağını kesmede başarı gösteremez. Örneğin modüler çelik bir su deposunda oluşan kaçak, epoksi izolasyonla giderilmez. Bu deponun tekrar sökülüp kurulması gerekmektedir. Epoksi su deposu izolasyonu tamamlanma süresi de ortalama 30-45 gün aralığında olabilir. Uzun bir işlem olmasının sebebi, uygulanan izolasyon maddenin depoda tam kurumasını sağlamak ve kusmasını engellemek içindir.

Amasya ilimizin tüm ilçe ve merkezlerinde Amasya su deposu izolasyonu hizmetlerini vermekteyiz. Epoksi izolasyon hakkında daha detaylı bilgi taleplerinizde lütfen müşteri temsilcinizle iletişim sağlayınız.

Plastik su depolarına izolasyon yada yalıtım uygulaması yapılamaz. AMASYA genelinde böyle taleplere olumlu karşılık veren firmaların söylemlerinden uzak durulmasını önemle değerli müşterilerimize tavsiye etmekteyiz. Plastik su depolarında oluşan çatlak ve yarıklarda uygulanan tek işlem yapıştırmadır. Bu yapıştırma işlemi de depo içerisindeki suyun mukavemeti düşünüldüğünde, kısa sürede olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Örneğin çatlak bir plastik su deposunun çatlak bölgelerinin yapıştırılması o anlık çözüm gibi görünse de, hiç beklemediğimiz bir zamanda çatlak tekrarlar ve depoda yarılmalar oluşabilir. Bu durumda şebeke suyunda kesilemeyebilir ve su taşmaları yaşanır. Belirttiğimiz tüm bu sebeplerle; plastik, polietilen ya da fiber su depolarının yapıştırma işleminden uzak durulmalıdır. Plastik su deposunun neden izolasyon olamayacağı konusunda Amasya genelinde daha detaylı bilgiye sahip olmak için, lütfen müşteri temsilcinizle iletişim sağlayınız.

Tekdez Kurumsal; Amasya su deposu izolasyonu hizmetlerinde en güncel teknoloji ve profesyonel ekipleriyle hizmet vermektedir. Su deposu izolasyonu ya da su kaçağı sonlandırılması hakkında Amasya ilimiz genelinde detaylı bilgi için, müşteri temsilcinizle iletişim kurabilirsiniz.